Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Systém RFID umožňuje zlepšit cateringové služby

Systémy RFID umožňují lépe vyhovět požadavkům pasažérů letadel

Aplikace
Catering leteckých společností představuje konkurenční podnikání, při kterém se potraviny zpracovávají na průmyslové bázi. Systémy RFID umožňují optimalizaci procesů už od kuchyně. S nedávným uvedením modelu Airbus A380 Super Jumbo je třeba procesy sledování rozšířit i do samotného letadla, a to hlavně proto, že distribuce jídel vyžaduje dodržování přesně daného časového rozvrhu.


Cíl

Systémy RFID umožňují přesnou korelaci mezi pasažéry a jejich jídly. Automatizované procesy v kuchyni se rozšiřují i na palubu, kde jsou konkrétní objednávky jídel přiřazeny k palubnímu oddílu a sedadlu. Systémy RFID budou také využívány v rámci procesů výběru nového jídla u zákazníků v první a obchodní třídě.


Požadavky

Tagy RFID nesmí být drahé a musí být dostupné v různých tvarech a stylech pouzder, aby je bylo možné připevnit na všechny druhy cateringových podnosů a nádob. V letadle musí být údaje na tazích RFID dostupné i během ohřívání jídla v mikrovlnné troubě.


Výhoda pro zákazníky
Každé jídlo se ohřeje přesně v potřebný čas. Protože nastavení trouby jsou automatická, optimalizuje se distribuce jídel, takže se zákazníci cítí lépe. Optimálním využitím všech trub je možné snížit jejich počet na palubě a rozšířit tak drahý prostor pro platící pasažéry.Indukční trouby s integrovanými systémy RFID čtou tagy zasazené do jednotlivých podnosů s jídlem

Co bylo realizováno

Řešení RFID pro indukční troubu
Řešení RFID pro indukční troubu

Výroba komerčních indukčních trub nabízí řešení RFID využívající zakázkový systém vyvinutý společností Pepperl+Fuchs. Pasažéři si mohou objednat jídla podle vlastního výběru pomocí dotykové obrazovky u sedadla. Jejich objednávka řízená systémem RFID dorazí v době jídla ohřátá na tu správnou teplotu. Tento postup zvyšuje flexibilitu a šetří kuchyňský prostor, protože je vždy využitý celý potenciál každé trouby.

Cateringové služby až pro 800 cestujících v letadle Airbus A380 představují náročnou logistickou úlohu a systémy RFID nabízejí zajímavé možnosti optimalizace. Automaticky označené vozíky vybavené systémem RFID se odešlou do správného letadla. Během nakládání se znovu zkontroluje, zda jde o správnou objednávku. Jakmile je jídlo na palubě, k ohřevu jídel jsou nezbytné nové vysoce produktivní indukční trouby. Aby se plně využily výhody těchto nových technologií ohřevu, je nutné přesné časování, protože každé jídlo vyžaduje specifické množství tepla.

V letadle Airbus A380 kulinářské zážitky nabízené v první třídě řídí řešení RFID.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…