Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá ochrana proti pirátství pro tiskové válce

Štítky RFID zajišťují kvalitu a chrání obchodování s náhradními díly


Výroba keramických dlaždic pomocí systému RFID

Použití

Proces výroby keramických dlaždic se skládá z několika integrovaných fází. Během jedné z těchto fází procesu jsou keramické dlaždice potištěny různými vzory. Systém řízení tisku nezřídka sleduje výrobu mnoha verzí. Vysoká kvalita koncového produktu do značné míry závisí na tiskových válcích a ložiskách použitých pro tento proces. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby v případě výměny byly použity originální tiskové válce dodané výrobcem. Na trhu se však vyskytuje mnoho padělků a napodobenin nižší kvality, takže hrozí nebezpečí, že mohou být použity nekvalitní tiskové válce. 


Cíl

Konzistentně vysoká výrobní kvalita dlaždic musí být zaručena po celou dobu životnosti stroje. Při výměně tiskových válců je zásadně důležité používat originální díly dodávané výrobcem. Je nutné vyloučit použití padělků a levných napodobenin. Kromě toho je třeba zaručit neomezenou dostupnost strojů, vysokou produktivitu a maximální možnou flexibilitu ve výrobním procesu. 


Řešení

Čtecí/zapisovací hlava IPH-18GM-V1
Čtecí/zapisovací hlava IPH-18GM-V1

Za tímto účelem je každý originální tiskový válec vybaven štítkem RFID. Čtecí/zapisovací hlava instalovaná ve stroji detekuje štítek a načte data, která jsou na něm uložena. Výrobce vybavil tyto stroje algoritmem odolným proti neoprávněné manipulaci. Stroj pokračuje po výměně válce v provozu pouze v případě, že byl válec rozpoznán jako originální díl. K tomuto účelu jsou využívány odolné čtecí/zapisovací hlavy LF. Ty dokonale fungují v kovovém prostředí strojů a nabízejí dobré vlastnosti v oblasti elektromagnetické kompatibility v kombinaci se štítky obsahujícími kód pouze pro čtení. Shromážděná data lze použít k určení cyklů údržby na základě potřeb a k řízení obchodování s náhradními díly. Tento přístup zaručuje kvalitu, protože zcela znemožňuje používání napodobenin. 

 

Technické vlastnosti:
IPH-18GM-V1

 • Válcová čtecí/zapisovací hlava se závitem M18 x 1
 • Připojení pomocí konektoru V1 (M12 x 1)
 • Dioda LED s více otvory pro indikaci funkcí
 • Krytí IP67
 • Pro připojení k řídicímu rozhraní IDENTControl

IPH-30GM-V1

 • Válcová čtecí/zapisovací hlava se závitem M30 x 1,5
 • Připojení pomocí konektoru V1 (M12 x 1)
 • Dioda LED s více otvory pro indikaci funkcí
 • Krytí IP67
 • Pro připojení k řídicímu rozhraní IDENTControl

Výhody

Čtecí/zapisovací hlava IPH-30GM-V1
Čtecí/zapisovací hlava IPH-30GM-V1

Technologie RFID zajišťuje spolehlivou ochranu proti pirátství a záruku kvality tiskového procesu. V důsledku toho tiskový stroj nabízí další jedinečnou prodejní výhodu proti napodobeninám. Ve výrobě lze používat pouze originální díly, takže lze do značné míry vyloučit stížnosti kvůli výkyvům kvality. Jako žádoucí vedlejší efekt si výrobce stroje ponechává 100% kontrolu nad obchodováním s náhradními díly. 


Stručný přehled

 • Štítky RFID díky algoritmu odolnému proti neoprávněné manipulaci identifikují originální díly
 • Použití padělků je vyloučeno
 • Spolehlivé zajištění kvality při výměně válce
 • Možnost automatického řízení cyklů údržby
 • Ochrana obchodování s náhradními díly

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…