Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ochrana proti pirátství pomocí systémů RFID

Originální náhradní díly bezpečně označené pomocí systémů RFID

Aplikace
Tiskové stroje na keramické dlaždice.


Cíl

Zachovávat soustavně vysokou kvalitu tisku v průběhu celého životního cyklu tiskového systému.


Požadavky

Tagy RFID vestavěné do tiskového válce zaručují, že se budou používat pouze originální náhradní díly v nejvyšší kvalitě. Nezbytné jsou odolné čtecí/zapisovací hlavy s dobrými vlastnostmi EMC a tagy určené jen ke čtení, které je možné zapustit do kovu.


Výhoda pro zákazníky
Chraňte kvalitu a znemožněte použití neschválených nebo pirátských náhradních dílů. Je možné stanovit periody údržby a řídit obchod s náhradními součástkami.Výroba keramických dlaždic pomocí systému RFID

Co bylo realizováno

Výrobci strojů po celém světě kladou velký důraz na kvalitu svých produktů – důležitými hledisky jsou doba provozu, produktivita a flexibilita strojů. Řešení RFID k tomu mohou zásadně přispívat a poskytovat originálním produktům cennou výhodu v porovnání s konkurenčními okopírovanými výrobky nízké kvality.

V této specifické aplikaci se keramické dlaždice vyrábějí v rámci mnoha integrovaných procesních kroků. Připraví se povrch dlaždice a na něj se aplikuje jeden z mnoha dostupných designů. Vytváření nezbytných variant v požadované vysoké kvalitě závisí významně na tiskovém válci a souvisejících ložiscích používaných ve stroji. Proto je naprosto nutné, aby se používaly pouze originální válce dodávané výrobcem stroje. Protože se tyto druhy strojů běžně kopírují, je třeba zkontrolovat všechny válce a určit, zda jde o originál či ne. To se děje přečtením tagu RFID zabudovaného do válce, čímž se zaručí, že se používají pouze originální díly ve vysoké kvalitě. Nejenže se tak minimalizují stížnosti cílových zákazníků způsobené proměnlivou kvalitou produktu, ale je zde i další výhoda v tom, že 100 % obchodu s náhradními díly se děje prostřednictvím výrobce stroje.

100% obchod s náhradními díly zajišťuje návazné prodeje, zaručuje kvalitu dlaždic a chrání profesionální pověst výrobce stroje i výrobce dlaždic.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…