Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Průmyslové systémy RFID zkvalitňují manipulaci s oděvy

Oděvy různých barev, velikostí, stylů a střihů je možné rychle třídit a organizovat pomocí systémů RFID, takže inventuru je možné provádět na místě

Aplikace
Oděvy se často skladují a transportují na ramínkách. Bez ohledu na velikost objednávky je třeba jednotlivé položky objednávky automaticky zpracovat ze skladu až po nakládací plošinu, aby bylo možné dát konkrétní fyzickou dodávku rychle dohromady.


Cíl
Nákladným chybám v dodávce je nutné se vyhýbat. Příprava a provedení objednávky musí být efektivní a důsledně spolehlivé v rámci celého podniku a musí zahrnovat i proces vracení z obchodu či od koncového zákazníka.


Požadavky
Tag RFID, připojený k ramínku s oděvem pomocí „adaptéru role“, je nutné spolehlivě přečíst, i když jsou oděvy uloženy velmi blízko sebe. To vyžaduje čtecí hlavy RFID s úzkým čtecím polem a velmi malým tvarovým faktorem.


Výhoda pro zákazníky
Podniky mají průmyslově robustní a bezúdržbové řešení identifikace, které je možné používat po desetiletí bez nutnosti údržby a které automaticky manipuluje s velkým počtem jednotlivých položek a dodávek.Ramínkový systém pro transport oděvů a třídicí stroj

Co bylo realizováno

V porovnání s kamennými obchody s oděvy nabízejí obchody online mnohem větší škálu produktů, velikostí a barev. Musí také řešit velké množství vráceného zboží, které je nutné co nejrychleji zařadit zpět do nabídky. Není výjimkou, že sklad oděvů na ramínkách obsahuje více než 100 000 kusů, z nichž každý musí být kdykoliv k dispozici, aby bylo možné ho zkompletovat s dalšími položkami na objednávce. Střední a velké sklady se často musí vyrovnat s desítkami tisíc jednotlivých objednávek a několika tisíci kusy vráceného zboží denně. Automatizace těchto procesů přináší významný potenciál k úsporám.

Ramínka na oděvy jsou ve třídicím stroji vybaveny tagy RFID. Právě zde jsou k elektronickému tagu RFID přiřazena data charakterizující oděv. Jakmile jsou tato data navzájem „sezdána“, získá každý kus ve skladu jedinečnou identifikaci. Oděvy se skladují těsně u sebe a systém musí dokázat bez narušení přečíst tagy na sousedících ramínkách. To vyžaduje malé tagy a čtecí elektroniku s úzkým čtecím polem, aby se zajistilo, že dojde pouze k vyhodnocení tagu přímo před čtečkou. Správně navržené a implementované průmyslové řešení RFID vylepší nejen propustnost oděvního skladu, ale také sníží požadavky na fyzické rozměry skladovacího prostoru, zkrátí dobu plnění a zachová nízké náklady při vracení zboží.

Průmyslový systém RFID zlepší procesy třídění a manipulace s materiály související s jednotlivými objednávkami oděvů.


Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…