Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Úchytky součástek s vestavěným tagem RFID

Kovové zapuštěné štítky RFID vyžadují velmi málo prostoru, což nabízí dobře chráněné řešení s dlouhou životností

Aplikace
Úchytky součástek se používají k přenášení nejrůznějších druhů produktů na automatizovaných výrobních linkách. Na místech jednotlivých procesů se systém RFID používá k načtení informací a záznamu výrobních a testovacích dat.


Cíl
Automatická a spolehlivá identifikace úchytky součásti umožňuje sledování obrobku krok za krokem. Výsledkem je decentralizované řízení v průběhu celého výrobního procesu. Tagy RFID slouží jako mobilní databáze přenášející informace od jedné stanice k druhé.


Požadavky
Aby bylo dosaženo dlouhodobého a spolehlivého provozu, využívá většina úchytek součástek pevné kovové základny, které drží kompaktní zapuštěné tagy RFID. Je-li požadována decentralizovaná strategie řízení, je nutné řešení RFID s funkcí čtení a zápisu.


Výhoda pro zákazníky
V porovnání s čárovým kódem a řešením DataMatrix jsou systémy RFID 100% bezúdržbové, nepodléhají opotřebení a neobsahují žádné pohyblivé součásti. Integrované výkonné procesy verifikace dat snižují na naprosté minimum pravděpodobnost výskytu nesprávných údajů v tagu. Zapuštění přirozeně odolných tagů RFID představuje z mechanického hlediska velmi kvalitní řešení. Na tag je možné zapisovat všechny relevantní procesní údaje, snadno tak lze dosáhnout řešení, která nejsou závislá na ústřední databázi. Data jsou na všech procesních místech vždy dostupná, což umožňuje rychlé přidání dalších pracovních buněk.Systém RFID řídí výrobní procesy přepravního systému s úchytkami součástek

Co bylo realizováno

Zapustitelný tag RFID se montuje na střední část spodní strany úchytky součástky. Dopravník posouvá úchytku kolem místa čtení RFID, které využívá údaje tagu k řízení shrnovačů a bran a posílá součástku k nejbližší dostupné procesní stanici. Na tag se připisují údaje o kvalitě specifické pro daný výrobní krok.

Několik sousedících čteček je často připojeno ke shodnému rozhraní IDENTControl, které je zase připojeno k jednotce PLC prostřednictvím některé z mnoha podporovaných průmyslových sítí. Na konci závěrečného procesu se všechny údaje načtou a zaznamenají do databáze. To umožňuje identifikovat konkrétní součástky pro případ stažení produktu.

Vysoká efektivita výroby a 100% dohledatelnost součástek ve spojení s decentralizovaným řízením jsou klíčové funkce podporované úchytkami s možnosti RFID.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…