Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivé řízení přístupu pro výrobní stroje

Systém RFID umožňuje vytvořit pohodlné a víceúrovňové řešení

Použití

Moderní výrobní stroje jsou často velmi složité a představují investici s vysokou hodnotou. Provozní personál musí mít obecně určitou odbornou kvalifikaci a musí být speciálně zaškolen. Tato kritéria slouží k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví zaměstnanců při práci. Kromě toho pomáhají chránit integritu stroje a procesu. K ovládacímu panelu takových strojů má přístup pouze kvalifikovaný a oprávněný personál, a to jak z regulačních důvodů, tak z důvodu zajištění kvality.

Dalším aspektem, který je stále důležitější, jsou povinnosti týkající se dokumentace. Kromě prokázání provozní bezpečnosti je často nutná podrobná sledovatelnost výrobních kroků. K automatickému zaznamenávání parametrů stroje a identity obsluhy lze používat elektronický deník.


Cíl

Přístup ke stroji by měl být možný pouze pomocí elektronického „klíče“, který jednoznačně identifikuje oprávněnou obsluhu. Tímto způsobem lze zajistit kvalifikovanou a bezpečnou obsluhu stroje a zabránit poškození způsobenému provozními chybami. Záměrem je zabezpečit ochranu přístupu k dokumentaci provozních časů, nastavení parametrů a vyrobených dílů. Koncepce přístupu musí být rychlá, snadná a zabezpečená proti obcházení.


Řešení

Čtecí/zapisovací hlava RFID IPH-F61-V1
Čtecí/zapisovací hlava RFID IPH-F61-V1

Zaměstnanci s přístupovými právy obdrží štítek RFID, který je detekován čtecí/zapisovací hlavou RFID na stroji. Na stroji lze nastavit několik čtecích bodů pro víceúrovňové schválení obsluhy stroje. Povolené operace lze rozdělit podle různých úrovní přístupu na operace pro obsluhu, servisní techniky a správce. Ideálním řešením jsou štítky RFID ve formě přívěsků na klíče. K vizuální identifikaci různých úrovní autorizace lze použít odlišné barvy. Štítek je opatřen ochranou proti kopírování, takže jeho používání lze v případě ztráty okamžitě zablokovat. 

 

Technické vlastnosti:
Čtecí/zapisovací hlava RFID IPH-F61-V1

 • Speciální ploché provedení
 • Propojovací kabel se zástrčkou V1 (M12 x 1)
 • Krytí IP67
 • Možnost montáže na kov
 • Připojení k řídicímu rozhraní IDENTControl

Výhody

Jako klíč je použit štítek RFID
Jako klíč je použit štítek RFID

Je zaručeno spolehlivé řízení přístupu ke stroji. Oprávněné osoby získají přístup okamžitě a bez jakýchkoli komplikací. Obsluhu a procesy lze plně zdokumentovat a sledovat. Štítky RFID používané jako klíče jsou levné, zabezpečené proti obcházení a obtížně se kopírují. K flexibilnímu přiřazování oprávnění k přístupu pro různé stroje na individuálním základu lze použít jediný štítek. Lze snadno implementovat časová omezení.


Stručný přehled

 • Víceúrovňové řízení přístupu
 • Vysoký standard bezpečnosti
 • Cenově dostupné štítky s vysokým stupněm ochrany proti kopírování
 • Systém zabezpečený proti obcházení
 • Možnost automatizovaného vytváření dokumentace
 • Vysoký stupeň ochrany pro vysoce kvalitní investice

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…