Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Průmyslový systém RFID v procesní automatizaci

Mobilní přenosný čtecí/zapisovací systém RFID sleduje práci údržby

Využití
Systém RFID
se používá jako důkaz o provedení požadované nutné údržby ventilů, regulátorů, pohonných jednotek a dalšího důležitého vybavení používaného v chemickém a farmaceutickém procesním vybavení. Pokud toto vybavení podporuje bezpečnostní funkce, údržbu je nutné dokumentovat v souladu se specifickými pravidly a směrnicemi.


Cíl
Efektivní údržba bezpečnostního vybavení, která zabrání neplánovanému prostoji.


Požadavky
Tagy RFID
jsou připevněny ke všem důležitým procesním systémům, jsou tedy nutné různé tvarové faktory a podporované možnosti montáže. Mobilní přenosná čtecí/zapisovací zařízení vyžadují dlouhou životnost baterie, ale především musí podporovat uživatelská rozhraní specifická pro dané využití a vlastní program, aby toto tato využití umožňovala.


Výhoda pro zákazník
Přenosné čtecí/zapisovací jednotky jsou jen o málo větší než mobilní telefon a snadno přenosné. Čtou tagy RFID umístěné na každém kusu udržovaného vybavení a je snadné ověřit, zda na něm pracovníci údržby odvedli svou práci. Informace lze uložit do tagu RFID nebo stáhnout z centrálního řídicího systému.Elektronické záznamy o údržbě v procesní automatizaci

Co se realizuje

Tento přístup automatizuje záznamy pravidelně plánovaných operací údržby. Tyto informace se generují automaticky, což umožňuje eliminovat falšování záznamů a nedodržování požadovaných postupů ověřování a údržby v místě. Přenosné systémy RFID umožňují spuštění programů Java Script specifickou pro zákazníka, které zjednodušují dialogy na základě postupných postupů údržby. Například při čtení tagu je uživatel vyzván prostřednictvím displeje, aby zadal data o údržbě pomocí klávesnice. Tato data lze zapsat do tagu. Pomocí bezdrátového připojení Bluetooth nebo USB k počítači se datové záznamy také uloží v centrálním řídicím systému.

Systém RFID zaručuje spolehlivý provoz důležitého procesního vybavení, zvyšuje produktivitu a brání nákladným, neplánovaným zastavení procesů.

Vaše výhody

  • Nejmenší přenosné čtecí/zapisovací zařízení RFID na trhu
  • Programování Java Script specifické pro dané využití podporuje postupy údržby na základě dialogů
  • Rukojeť s integrovanou baterií zjednodušuje a rozšiřuje provoz pomocí funkce hands-free

Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…