Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Systém RFID umožňuje správné chlazení

Mražené potraviny dosahují svého cíle rychleji

Využití
Potraviny je nutné distribuovat rychle a spolehlivě. Je nutné zajistit neustále chlazení.


Cíl
Výkon logistiky potravinářského řetězce se musí zvýšit a chyby v distribuci je nutné omezit, aby se do obchodu dostávaly co nejčerstvější výrobky.


Požadavky
Tagy RFID je nutné snadno připevnit k různým přepravním a úložným nádobám. Lze je číst/zapisovat pomocí stacionárních i přenosných čteček.


Výhoda pro zákazníky
Produkty lze snadno a spolehlivě sledovat a neustálé chlazení v celém logistickém řetězci lze určit na základě záznamů o místech skladování s časovým razítkem. Efektivní manipulace s nádobami a kontejnery zvyšuje výkon chladírny.Systém RFID v chladírnách umožňuje správné chlazení

Co se realizuje

Moderní závody pro skladování a mražení potravin využívají velká svislá skladovací zařízení. Obvykle mají vysokorychlostní a vysoce výkonné automatizované úložné a skladové systémy, které snižují vzdálenost přepravy produktu a zároveň zvyšují hustotu skladování. Spolehlivé sledování produktů při přepravě od výrobce do těchto přechodných úložných a logistických zařízení je mimořádně důležité.

Kvůli těmto požadavkům jsou systémy pro manipulaci s materiálem a dopravníkové systémy vybaveny čtečkami RFID, které podporují automatické trasování a umožňují získávání aktuálních informací o dostupných produktech. Data na tazích RFID lze upravovat kdekoli podél logistické cesty tak, aby umožňovala vysokou flexibilitu manipulace. Tagy mohou také zaznamenávat informace o výrobci, množství a kvalitě produktu i místě určení.

Netrvanlivé položky je nutné zpracovávat podle principu FIFO (první dovnitř – první ven), který eliminuje dlouhé skladování, jež by jinak způsobilo nákladné ztráty. Nákladní vozidla vjíždějí do mrazíren velkým počtem nakládacích doků a je nutné je zpracovávat efektivně. Téměř každý výrobce své produkty označuje vlastními štítky, proto se tyto informace zapisují v konzistentním formátu do tagu RFID během přijímací kontroly. Po zápisu do tagu RFID je identifikace automatická a rychlá a informace se zpracovávají bez chyb.

Při nízkých teplotách dochází ke kondenzaci. Řešení RFID nabízí významné výhody oproti optickým metodám identifikace, například čárovým kódům.


Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…