Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Závod Anthura využívá výhody RFID od společnosti Pepperl+Fuchs [Reference]


Neobyčejný a rozsáhlý komplex skleníků v Bleiswijku

Informace o projektu

Zákazník | Anthura

Projekt | Systém identifikace pro komplex skleníků

Místo | Bleiswijk, Nizozemí


Zpráva o projektu

Zákazník

Anthura B.V. v nizozemském Bleiswijku je mezinárodní společnost zaměřená výhradně na pěstování a množení anturií a orchidejí určených pro květináčepro kultury řezaných květin. Díky své specializaci a inovacím se společnost Anthura stala jedním z hlavních dodavatelů mladých rostlin anturií a orchidejí phalaenopsis pro pěstitele ve více než 90 zemích.

Výroba – předtím rozmístěná na třech různých pozemcích – byla v roce 2009 centralizována, aby společnost mohla dlouhodobě udržitelně a efektivně pokračovat s výrobou. Nová centralizovaná výrobna v Bleiswijku je hypermoderní skleník se šesti odděleními pro pěstování. Působivý komplex navržený architektem používá nejnovější inovativní technologie.Pohled na velkou pěstírnu uvnitř komplexu skleníků

Požadavky

Příkladem je automatizovaný kontejnerový systém (obsahující 8 000 hliníkových kontejnerů, každý o rozměrech 7,20 m × 1,65 m) operující na 12hektarovém území tohoto moderního komplexu skleníků. Každý kontejner, v němž se pěstují stovky mladých rostlin, může být ve skleníku přepravován plně automaticky na dopravníkovém systému.

Aby se zajistila plynulost všech těchto pohybů, zvolila společnost Anthura znovu systém identifikace od společnosti Pepperl+Fuchs, která již dodala vysoce kvalitní systém identifikace v roce 2000.


Indukční čtecí hlava systému RFID zespodu dopravníkového systému
Indukční čtecí hlava systému RFID zespodu dopravníkového systému

Řešení

Každý kontejner má na spodní části plastový nosič kódu. Unikátní kód každého kontejneru se čte na dálku indukční čtecí hlavou na určitém počtu strategických křižovatek. Tomuto unikátnímu kódu lze pomocí softwaru přiřadit užitečné informace (čtené na dálku čtecí hlavou). Tyto informace, např. položka, typ položky a počet rostlin v kontejneru, se v databázi aktualizují. Systém také přesně zná polohu každého kontejneru ve skleníku v každém okamžiku. Systém identifikace se může skládat i jen ze dvou komponentů, což podtrhuje jednu ze silných stránek tohoto systému, protože čím menší je počet komponentů, tím nižší je pravděpodobnost poruch.

Patrick Romeijn, výrobní manažer společnosti Anthura, komentuje:

Pro nás je velmi důležité znát v každém okamžiku, kde ve skleníku se kontejnery nacházejí, abychom v případě potřeby znali polohu určitého zboží. Po lokalizaci zboží vyžadujícího zpracování je možná jeho efektivní přeprava s minimálním počtem pohybů. Ve světle předcházejících zkušeností se systémy identifikace od společnosti Pepperl+Fuchs jsme opět zvolili systém „Ident I system P“ kvůli jeho vysoké spolehlivosti, robustnosti a snadnému zprovozňování. V tomto systému probíhá komunikace s vyšší úrovní řízení a informačním systémem prostřednictvím rozhraní RS485. Systém identifikace Pepperl+Fuchs nám již mnoho let spolehlivě a bezporuchově slouží v oblasti evidence polohy kontejnerů.

Nabízené doplňkové komponenty

Kromě výše zmíněných produktů nabízí společnost Pepperl+Fuchs také rozsáhlou a unikátní řadu čtecích hlav a také nosičů kódů a dat. Nedávno byla například vyvinuta čtecí hlava RFID, která se díky svým kompaktním rozměrům 540 × 50 × 15 mm (d × š × v) dokonale vejde mezi válečky dopravníkového systému. Jedná se o systém LF, což znamená, že funguje, i když je upevněn na kovových dílech nebo mezi nimi. V tomto případě je čtecí hlava propojena se systémem IDENTControl, k němuž může být připojeno více čtecích hlav. Tento systém může být propojen s řídicím systémem prostřednictvím všech obvyklých provozních sběrnic. Čtecí hlava má homogenní čtecí dosah po celé délce s konstantní čtecí vzdáleností 65 mm.

To představuje další významnou inovaci od společnosti Pepperl+Fuchs v oblasti RFID pro přepravní systémy a systémy manipulace s materiálem, kde jsou klíčovými faktory spolehlivost, snadné používání a kontinuita.


Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…