Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Robustní ultrazvukové senzory pro měření hladiny a detekci přítomnosti ve vanách s kyselinou

Využití

chemickém průmyslu převažují extrémní podmínky. Agresivní výpary, emise žíravých plynů a vysoká vlhkost kladou na komponenty automatizační technologie vysoké nároky. Před provedením povrchové úpravy kovových součástí povlakováním nebo lakováním je nutné odstranit z povrchu zbytky konzervačního oleje a maziv – tento proces probíhá ponořením do kyseliny. Pro zajištění bezpečného průběhu procesu je nutné nepřetržité sledování hladiny náplně. Sledovat je třeba také přepravu očištěných součástí na pásovém dopravníku, aby žádná součást nezůstala v lázni.


Cíl

Aby byly splněny požadavky na odolnost, čistitelnost a nepřerušování procesu odmašťování, je nutné zajistit spolehlivé sledování hladiny náplně vany a bezpečnou detekci kovových předmětů v lázni. Senzory pro takové použití musí být vysoce odolné vůči přímému kontaktu s chemicky agresivními látkami a měly by mít speciální konstrukci, která odolá i náročnému prostředí.


Řešení

Úplné zapouzdření a válec z nerezavějící oceli předurčují ultrazvukový senzor UMB800 pro nejnáročnější využití.
Úplné zapouzdření a válec z nerezavějící oceli předurčují ultrazvukový senzor UMB800 pro nejnáročnější využití.

Ultrazvukový senzor UMB800 má hermeticky utěsněnou konstrukci a je zcela odolný přímému kontaktu s chemicky agresivními látkami. Senzor svým analogovým výstupem nepřetržitě kontroluje hladinu náplně vany. Na základě tohoto přesného měření systém po dosažení minimální výšky hladiny zahájí doplňování kapaliny až na požadované maximum.

Transport kovových součástí je sledován ultrazvukovými senzory řady UMB800. Detekce je nezávislá na barvě součástí, materiálu nebo odrazivosti povrchu. Protože provozní dosah je možné přesně nastavit, dokonce i u předmětů s nízkým profilem, je kontrola přítomnosti velmi spolehlivá. Pokud součást zůstane ve vaně, je možné proces okamžitě zastavit.


Výhody

Senzor UMB800 zaručí nejvyšší úroveň bezpečnosti procesů bez ohledu na to, zda bude použit pro měření hladiny nebo pro detekci předmětů.
Senzor UMB800 zaručí nejvyšší úroveň bezpečnosti procesů bez ohledu na to, zda bude použit pro měření hladiny nebo pro detekci předmětů.

Úplné zapouzdření a válec z vysoce kvalitní nerezavějící oceli předurčují ultrazvukový senzor UMB800 i pro nejnáročnější aplikace. Díky velkému měřicímu rozsahu, přírubě pro montáž bez nástrojů a kompaktnímu designu vytváří difuzní senzor nové možnosti automatizace v agresivním prostředí. Navíc je možné jej snadno integrovat do stroje při provádění modifikací nebo dovybavení. Senzor UMB800 zaručí nejvyšší úroveň bezpečnosti procesů bez ohledu na to, zda bude použit pro měření hladiny nebo pro detekci předmětů.


Stručný přehled

  • Ultra kompaktní ultrazvukový senzor z nerezavějící oceli
  • Odolává agresivním chemikáliím a rozpouštědlům
  • Bezpečné sledování hladiny náplně
  • Spolehlivá detekce součástí
  • Kratší doba čištění pro větší dostupnost stroje

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat