Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá kontrola ližin při konstrukci automobilové karoserie

Reflexní senzory R201 s polarizačním filtrem regulují rychlost ližin

Aplikace

Během procesu výroby automobilů jsou v různých stádiích přidávány různé součásti tvořící karoserii vozidla. Součásti zahrnují plechové díly z lisovny; tzn. přední, zadní a podlahovou sestavu a doplňkové díly, například dveře a boční stěny. Součásti se pohybují po výrobní lince na dopravních plošinách, neboli ližinách, na kterých se dopravují do různých výrobních stanic. V tomto místě roboty svařují, slepují nebo nýtují součásti k sobě nebo je odebírají a umísťují jako přípravu pro montážní procesy. Během této činnosti by měla být v každé výrobní stanici vždy pouze jedna karoserie.


Cíl

Pokud se používá výrobní buňka, příchozí ližina se musí zastavit před buňkou, dokud není možný vstup. Dopravní plošina se typicky pohybuje rychlostí přibližně 60 m/min. Aby bylo možné plošinu zpomalit, rychlost se postupně snižuje až do úplného zastavení. Fotoelektrické senzory, které detekují ližiny, musí zajistit kompletní spolehlivost a to i v případě, kdy ližiny způsobují odrazyzrcadlení a kdy jsou v provozním prostředí přítomná vnější světla a další zdroje rušení.Fotoelektrický senzor R201 spolehlivě detekuje ližiny a zjišťuje nerušené procesy.

Řešení

Reflexní senzory řady R201 se snadno používají díky polarizačnímu filtru, který brání prvek přijímače v senzoru před rušivými dopady světla. Reflexní kluzné povrchy jsou snadno detekovatelné. Když ližiny přeruší světelnou dráhu mezi prvním senzorem a reflektorem upevněným na opačné straně, dopravní rychlost se okamžitě sníží. Do doby, než ližiny doputují k druhému reflexnímu senzoru řady R201, dopravní plošina se zastaví. Tato spolehlivá detekce ližin umožňuje účinnounerušenou kontrolu celého procesu.


Výhody

Řady R10x a R20x pro maximální výkon.
Řady R10x a R20x pro maximální výkon.

Reflexní senzory řady R201 s polarizačním filtrem dokáží spolehlivě detekovat i extrémně lesklé díly. Zrcadlení od karoserie a okolní světlo z prostředí neovlivňují spolehlivý výkon senzoru. Řada R201 pro středně velké aplikace je doplněna řadou R200 s působivým výkonem pro větší operační rozsahy. Všech pět řad – R201 a R200 spolu s menšími řadami R100, R101 a R103 pro aplikace s omezeným prostorem – nabízí stejné režimy snímání, standardní konfigurace a jedno uživatelské rozhraní pro maximální flexibilitu.


Reflexní senzory R201 ve stručnosti

  • Reflexní senzory R201 s polarizačním filtrem: Maximální spolehlivost detekce v jasných podmínkách a při zrcadlení a okolním světle
  • Vhodné pro operační vzdálenosti do 15 metrů
  • Standardizované připojení IO-Link pomocí standardu Smart Sensor Profile jako základ pro systém Sensorik4.0®
  • Všechny režimy fotoelektrického snímání v pěti standardních pouzdrech pro maximální flexibilitu a rozmanitost možností integrace

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé získávají uživatelé konzistentní nabídku řešení pro fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie v každém shodném pouzdru. Objevte nové řady R10x a R20x…