Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá detekce malých dílů ve výrobě automobilových karoserií

Triangulační senzor R201 s potlačením pozadí a přesnou laserovou technologií DuraBeam

Použití

Během procesu výroby automobilů jsou v různých stádiích přidávány různé součásti tvořící karoserii vozidla. Mezi tyto součásti patří plechové díly, sestavy a dodatečné díly. Karoserie se po ližinách přepravují mezi jednotlivými výrobními stanicemi a do svařovacích buněk obsluhovaných roboty. V těchto buňkách se boční panely umístí na stojany, ze kterých je manipulační robot odebere a umístí na karoserii za účelem svaření.


Cíl

Některé z bočních panelů pochází od externích dodavatelů. To znamená, že je nutné je zkontrolovat, když se odeberou ze stojanu. V případě závady je zapotřebí příslušný díl okamžitě vyřadit, aby se předešlo procesním chybám. Kritéria kvality plechových dílů často zahrnují velmi malé součásti – například zda se na sloupcích B a C nachází dva šrouby a jsou správně namontovány. Pokud se v průběhu procesu kontroly vyskytnou chyby, manipulační robot vadné boční panely okamžitě vyřadí na druhý stojan.Laserová dioda DuraBeam vytváří malý světelný bod, pomocí kterého lze monitorovat i drobné prvky bočních panelů.

Řešení

Tohoto cíle se dosahuje díky triangulačním senzorům R201 s potlačením pozadí. Laserová dioda DuraBeam vytváří malý, přesný světelný bod, pomocí kterého lze spolehlivě monitorovat i drobné prvky bočních panelů. Difuzní senzory detekují přítomnost a správnou montáž šroubů. Vadné boční panely jsou poté vyřazeny, čímž se zajistí hladký průběh procesů.


Výhody

Řady R10x a R20x pro maximální výkon.
Řady R10x a R20x pro maximální výkon.

Laserová technologie DuraBeam řady R201 umožňuje spolehlivou detekci malých objektů a prvků a také vysoce přesné měření vzdálenosti i v těsné blízkosti. Tato technologie kombinuje výhody LED emitorů s přednostmi konvenčních laserových diod. Středně velké řady R200 a R201 jsou vhodné pro větší provozní vzdálenosti. Menší konfigurace řad R100, R101, a R103 obsahují stejné snímací režimy a jsou srovnatelně účinné u aplikací s omezeným prostorem. Díky jednomu uživatelskému rozhraní je rovněž výběr senzoru jednodušší.


Stručný přehled

  • Potlačení pozadí nabízí optimální spolehlivost detekce, a to i při výskytu odlesků, zrcadlení a okolního světla
  • Laserová technologie DuraBeam pro dlouhou životnost a větší rozsah provozních teplot
  • Standardizované připojení IO-Link pomocí standardu Smart Sensor Profile jako základ pro systém Sensorik4.0®
  • Všechny režimy fotoelektrického snímání v pěti standardních pouzdrech pro maximální flexibilitu a rozmanitost možností integrace

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé získávají uživatelé konzistentní nabídku řešení pro fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie v každém shodném pouzdru. Objevte nové řady R10x a R20x…