Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Detekce různých stohovacích výšek pouze jedním senzorem

Aplikace

Dopravníkové linky propojují samostatné výrobní stanice do komplexních, segmentovaných výrobních závodů, a optimalizují tak tok meziproduktů. Počet kusů v jednotlivých přepravních zásobnících na dopravníkových linkách se může lišit. Když zásobník dorazí do výrobní stanice, přísavné chapadlo začne postupně odebírat kus po kusu, aby umožnilo provádět další kroky výrobního procesu.


Cíl

Vzhledem k tomu, že se počty kusů v jednotlivých zásobních liší, musí být proces odebírání flexibilní. Aby nedocházelo ke zpoždění procesu a byl optimalizováncelý výrobní tok, musí být spolehlivě detekována přítomnost meziproduktů a další zásobník v řadě musí být přesunut na místo ve správný čas. Z tohoto důvodu je další zásobník odeslán do výrobní stanice před odebráním posledního kusu z právě vyprazdňovaného zásobníku. Ihned poté, co prázdný zásobník opustí vykládací stanici, se na jeho místo přesune další zásobník.


Řešení

Fotoelektrické senzory řady R100 umožňují dosáhnout maximální efektivity ve výrobním procesu.
Fotoelektrické senzory řady R100 umožňují dosáhnout maximální efektivity ve výrobním procesu.

Spínací senzory s měřicím jádrem řady R100 se dokonale hodí pro detekci dvou různých stohovacích výšek. Vzhledem k tomu, že je možné nakonfigurovat dva spínací body, umožňuje jeden senzor provádět dva pracovní kroky. Senzor rozpozná, když je odebrán předposlední kus, a v takovém případě odešle signál do předchozího segmentu dopravníku. Tím umožní přesunout další zásobník na místo dříve, než bude právě vyprazdňovaný zásobník zcela prázdný. Druhý spínací bod rozpozná vyprázdnění zásobníku, tzn. odebrání posledního kusu, po kterém dojde k výměně zásobníků. Tím lze zajistit nepřetržitý provozpřísavného chapadla bez prostojů.


Výhody

Technologie Multi Pixel nyní umožňuje používat pouze jeden senzor na místech, kde byly dříve potřebné dva senzory. Technologie Multi Pixel se vyznačuje vysoce spolehlivým a nerušeným měřením vzdálenosti na úrovni mikrometrů. Tím umožňuje spolehlivou detekci i mimořádně malých rozdílů mezi výškami. Vzhledem ke kompaktní velikosti lze měřicí jádro integrovat i do těch nejmenších senzorů. Dva spínací výstupy, nezávislé spínací body, rozmanité provozní režimy a rozhraní IO-Link zajišťují maximální flexibilitu.


Stručný přehled řady R100

  • Optimalizace procesů a zvyšování efektivity pomocí univerzálních nastavitelných senzorů
  • Dva senzory v jednom – senzory s dvěma spínacími body díky technologii Multi Pixel
  • Spolehlivé, přesné a nerušené měření vzdálenosti
  • Maximální flexibilita díky rozhraní IO-Link
  • Snížené náklady při nakupování a logistice

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé je k dispozici ucelená řada řešení využívajících fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie ve shodných pouzdrech. Uživatelé mohou těžit z jednotné provozní koncepce napříč celým portfoliem. Seznamte se s řadami R100, R101, R103, R200 a R201…