Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Podávání uzávěrů ve vysokokapacitních stáčírnách

Difuzní senzory R201 s více spínacími body zajišťují spolehlivost procesu

Použití

Rychlost, přesnost a spolehlivost jsou nezbytnými požadavky na senzory v obalovém průmyslu. Například ve vysokokapacitních stáčírnách není vůbec neobvyklé, že se musí každou hodinu naplnit desítky tisíc lahví. Rychlosti cyklů pro automatické podávání uzávěrů jsou samozřejmě také vysoké a lahve musí být uzavřeny okamžitě po naplnění. Uzávěry jsou dodávány přes třídičku, která třídí uzávěry přijaté z násypky, poté je vyrovná a podává do horní části zařízení na uzavírání lahví.

 


Cíl

Problémy s podáváním mohou vést k procesním chybám, které ovlivňují provoz a nákladovou efektivitu vysokokapacitních stáčíren. Z tohoto důvodu musí být uzávěry sledovány v celém automatizovaném procesu podávání uzávěrů, aby bylo možné kontrolovat jejich přítomnost, správné umístění a řádný stav.  I při maximální rychlosti podávání se požaduje nejvyšší úroveň přesnosti, aby bylo možné spolehlivě detekovat a ohlásit chyby v oblasti podávání materiálu před dodáním uzávěrů do zařízení na uzavírání lahví.

 


Řešení

Difuzní senzory R201 zajišťují optimální spolehlivost procesu při podávání uzávěrů. Senzory jsou vybaveny technologií Multi Pixel (MPT), která je mimořádně přesná i v těsné vzdálenosti. To znamená, že detekují dokonce ty nejmenší chyby podávání, například špatně vyrovnané nebo poškozené uzávěry lahví. Díky tomu je možné spolehlivě eliminovat nesprávné podávání uzávěrů a zajistit nerušené vysokorychlostní uzavírání lahví.Senzor R201 zajišťuje spolehlivost procesů díky triangulačnímu měření s využitím technologie Multi Pixel

Výhody

Triangulační měření s technologií Multi Pixel (MPT) dramaticky zvyšuje spolehlivost procesů. Mimořádně spolehlivých výsledků detekce je dosaženo i v těsné blízkosti. Difuzní senzory R201 také nabízejí více spínacích bodů a umožňují současně sledovat různé způsoby podávání s využitím jednoho senzoru.
Menší složitost, větší flexibilita a lepší použitelnost: Na základě společné na budoucnost orientované architektury produktů jsou řady R200 a R201 pro středně velké aplikace a řady R100, R101, a R103 pro menší aplikace vybaveny identickými režimy snímání a jedním uživatelským rozhraním.


Stručný přehled

  • Technologie MPT pro nerušené měření vzdálenosti i v těsné blízkosti
  • Měřicí senzor s více spínacími body 
  • Rozhraní IO-Link s profilem Smart Sensor Profile pro jednoduchou konfiguraci, diagnostiku a údržbu 
  • Všechny režimy fotoelektrického snímání v pěti standardních pouzdrech pro maximální flexibilitu a rozmanitost možností integrace 
  • Plynulé procesy

 


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé získávají uživatelé konzistentní nabídku řešení pro fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie v každém shodném pouzdru. Objevte nové řady R10x a R20x…