Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá detekce průhledné PET fólie ve stáčírnách

Reflexní senzory R201 s polarizačním filtrem umožňují spolehlivou detekci

Použití

Fotoelektrické senzory se používají pro nejrůznější komplexní úlohy v balicích systémech. Jedním z příkladů jsou velkokapacitní stáčírny, které plní a utěsňují desítky tisíc lahví každou hodinu. Další krok procesu, sekundární balení, zahrnuje svazkování nastaveného počtu samostatných lahví do kontejneru pro maloobchodní prodej, tj. balení šesti lahví s tepelně smrštitelnou PETfólií.


Cíl

Technická výzva spočívá v zajištění nepřerušovaného přísunu průhledné fólie do smršťovací jednotky. Pokud je trhlina ve fólii při provozu velkokapacitní stáčírny zjištěna příliš pozdě, může být výsledkem šarže s vysokým počtem nesprávně zabalených kontejnerů. Tyto kontejnery se pak mohou při přepravě nebo doplňování regálů v maloobchodech roztrhnout. Senzory proto musí zajistit spolehlivost při detekci průhledných materiálů.


Řešení

Depolarizační efekt výrazně zlepšuje spolehlivost detekce.
Depolarizační efekt výrazně zlepšuje spolehlivost detekce.

Společnost Pepperl+Fuchs vyvinula mimořádně spolehlivý postup pro detekci průhledných objektů. Senzorový systém se skládá z reflexního senzoru řady R201 a reflektoru s integrovaným kruhovým polarizačním filtrem. Systém využívá depolarizačního efektu vznikajícího při průchodu vyzařovaného světla fólií, který výrazně zvyšuje spolehlivost detekce. Tím je zajištěno spolehlivé sledování přítomnosti průhledné elastické fólie při vstupu do smršťovací jednotky a omezeno riziko nesprávného balení.


Výhody

Kombinace reflexních senzorů a reflektorů řady R201 s kruhovým polarizačním filtrem umožňuje spolehlivou detekci průhledných i odrazivých předmětů. Optický systém pracuje bez ztráty výkonu, díky čemuž umožňuje dosáhnout nejlepších možných provozních vzdáleností a funkční rezervy. Řada R200 umožňuje detekci průhledných předmětů, středně velká řada R201 je navržena pro větší provozní vzdálenosti a řady R100, R101 a R103 pro aplikace s omezeným prostorem. Díky tomu je výběr senzoru méně komplikovaný. Kromě toho všech pět řad nabízí stejné režimy snímání a jedno uživatelské rozhraní.


Stručný přehled

  • Senzorový systém se skládá z reflexního senzoru a reflektoru s kruhovým polarizačním filtrem
  • Spolehlivá detekce průhledných objektů
  • Využívá rozhraní IO-Link a profil Smart Sensor Profile pro řešení Sensorik 4.0®
  • Plynulé procesy
  • Všechny režimy fotoelektrického snímání v pěti standardních pouzdrech pro maximální flexibilitu a rozmanitost možností integrace

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé získávají uživatelé konzistentní nabídku řešení pro fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie v každém shodném pouzdru. Objevte nové řady R10x a R20x…