Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá optická identifikace v prostředích s vysokými teplotami

Použití

U systémů sušení laku využívaných v automobilovém průmyslu převládají extrémní výrobní podmínky. Vysoké teploty, cyklické změny teplot a vlivy působení prachu a laku kladou na materiály a technologii vysoké nároky. 

Čerstvě nalakované podvozky se do sušicího systému přepravují na ližinách. Podvozek je nutné spolehlivě identifikovat navzdory extrémním podmínkám prostředí.


Cíl

Běžné papírové štítky kvůli vysokým teplotám nelze použít. Místo nich se používají kódové destičky s vyraženým děrovým vzorem. Kovové destičky se upevňují pod ližiny a snímá je čtečka kódů připojená k systému. Aby se zajistila spolehlivá identifikace podvozku, musí čtečka i kódové destičky odolat extrémním teplotám.


Řešení

Odolný vysokoteplotní identifikační systém OIT společnosti Pepperl+Fuchs zajišťuje hladký běh procesů i při teplotě až 500 °C. Vždy je zajištěna spolehlivá identifikace podvozku, i když jsou kódové destičky znečištěné. Integrované infračervené boční nasvícení zajišťuje optimální kontrast pro spolehlivé čtení. Velké množství očíslovaných kódových destiček navíc umožňuje přiřazovat jedinečná čísla celým skupinám.


Výhody

Kódové destičky jsou žáruvzdorné a navzdory extrémním podmínkám použití mají dlouhou životnost. Jednoduchá instalace a nastavení umožňují bezproblémovou integraci. Systém je díky jedinečné jednodílné koncepci pouzdrabezúdržbový.


Stručný přehled

  • Robustní kamerová identifikace za vysokých teplot 
  • Odolné řešení se žáruvzdornými kódovými destičkami pro teplotu až 500 °C 
  • Spolehlivá identifikace i v případě znečištěných kódových destiček 
  • Kódové destičky se dodávají s číselným rozsahem dosahujícím jednoho milionu 
  • Bezúdržbové provedení díky jednodílnému pouzdru a absenci doplňkových součástí

 


amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat