Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ochrana proti kolizi ve skladech s vysokými regály

Ochrana regálových zakladačů pomocí 2D detekčních senzorů LiDAR R2000

Použití

Spolehlivé skladovací a přepravní technologie jsou nezbytné pro efektivní a plynulý tok materiálů v logistických centrech, skladech a na letištích. Zboží musí být přepravováno rychle a spolehlivě na místo určení. Ve skladech s vysokými regály se zboží přepravuje pomocí regálových zakladačů, které mezi řadami regálů projíždějí ve vysokých rychlostech. Pokud nosné médium produktu nebo zboží na něm umístěné vyčnívá z regálu, může dojít ke kolizi se skladovacím a vyskladňovacím strojem. V případě kolize musí být proces přerušen a poškození opraveno.


Cíl

I drobné kolizeregálových zakladačů vás mohou stát čas a peníze. Potenciální zdroje nebezpečí je pro spolehlivé předcházení kolizím nutné včas odhalit.


Řešení

Detekční skener R2000 pro spolehlivou ochranu proti kolizím
Detekční skener R2000 pro spolehlivou ochranu proti kolizím

2D detekční senzor LiDAR R2000, připevněný na boční straně regálového zakladače nebo přímo na regálu, využívá 360° měření pro vertikální monitorování přepravního systému s dosahem až 30 m, díky čemuž lze odhalit i velmi malé předměty. Například při detekci vyčnívající kovové tyče spínací signál okamžitě přeruší pojezd zakladače, čímž se zabrání kolizi a jeho poškození.


Výhody

Stabilní osa snímání, úhlové rozlišení až 0,071 stupně a malý světelný bod umožňují senzoru R2000 detekovat předměty o velikosti pouhého 1 mm. Senzor dokonce spolehlivě snímá i malé a úzké předměty. Nastavení je velice snadné. Pomocí uživatelsky optimalizovaného softwaru PACTware lze během několika minut nastavit čtyři uživatelem konfigurovatelná detekční pole.


Stručný přehled detekčního skeneru R2000

  • Nejvyšší úhlové rozlišení ze všech digitálních skenerů I/O na trhu – 0,071° – umožňuje detekovat mimořádně malé objekty
  • Viditelnost na všechny strany díky 360° měření
  • Infračervená laserová verze nabízí dosah až 30 m
  • Stabilní osa snímání zajišťuje přesné monitorování snímaného povrchu
  • Snadné ovládání – čtyři uživatelem konfigurovatelná detekční pole lze propojit s výstupy v několika málo krocích

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.