Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Digitální řešení pro konfiguraci, správu a monitorování mobilních zařízení v reálném čase

Použití

Malé a středně velké společnosti stále více využívají mobilní zařízení, která jsou v jejich vlastnictví. Přestože tato zařízení slouží především jako komunikační nástroje, mohou být také použita jako digitální rozbočovače nebo k ochraně samostatných pracovníků. Z tohoto důvodu jsou pracovníkům po celém světě vydávány smartphony a tablety, takže správa zařízení může vyžadovat spoustu času a úsilí. Správa zařízení spojuje cenné prostředky, zejména v případě malých a středně velkých společností.

Velké společnosti vybavují mobilními zařízeními, která vlastní, také subdodavatele. To těmto pracovníkům usnadňuje kontrolu a dodržování bezpečnostních norem. Navíc zaměstnanci třetích stran často potřebují přístup k interním aplikacím a informacím, aby mohli vykonávat svou práci. Z tohoto důvodu představují zařízení třetích stran riziko pro zabezpečení dat.


Cíl

Malé a středně velké společnosti vyžadují, aby byl funkční systém správy mobilních zařízení (MDM) snadno implementovatelný a použitelný. Centrální správa zařízení nejen šetří čas vyžadovaný na údržbu, ale také zaručuje jednotnou správu dat a zabezpečení. Tímto způsobem lze do bezpečnostních standardů společnosti snadno začlenit i subdodavatele.


Řešení

Přizpůsobené řešení MDM od značky ecom společnosti Pepperl+Fuchs je vhodné pro velké i malé společnosti. Jedná se o okamžité řešení, které lze implementovat bez většího úsilí oddělení IT. Díky tomu je správa mobilních zařízení efektivnější a bezpečnější. Zařízení lze nastavit, sledovat a konfigurovat z centrální platformy jediným kliknutím. Totéž platí pro jejich správu. Oddělení IT již nemusí převzít kontrolu a zajistit nastavení pro každé jednotlivé zařízení. Tato koncepce šetří čas a prostředky bez obětování jednotné a zabezpečené infrastruktury. Přizpůsobitelné řešení správy mobilních zařízení zaručuje jednotnou správu dat a zabezpečení.

Výhody

Díky standardním úlohám a zásadám je nastavení zařízení vysoce efektivní. Požadované aplikace a nastavení lze nasadit jediným kliknutím. Všechny aktualizace budou automaticky přeneseny do tabletu nebo smartphonu prostřednictvím stávajícího online připojení. To platí také pro nastavení sítě WLAN, e-mailu a sítě VPN. Pokud si uživatelé chtějí vybrat aplikace specifické pro danou společnost, musí si je jednoduše stáhnout z obchodu s aplikacemi této společnosti. V případě problému lze všechna zařízení kdykoli vzdáleně uzamknout a resetovat, aby byla zajištěna bezpečnost důvěrných firemních dat. Řešení také nabízí sledování polohy v reálném čase, což je nástroj přidaný pro ochranu samostatných pracovníků.


Stručný přehled

  • Správa všech mobilních zařízení z jedné centrální platformy
  • Centralizovaná registrace zařízení a integrace do podnikové struktury IT
  • Bezdrátové aktualizace a změny konfigurace v reálném čase
  • Monitorování stavu (v reálném čase) pro každé zařízení
  • Sledování polohy
  • Bezpečnost zařízení
  • Okamžité řešení pro malé a středně velké podniky
  • Správa zařízení vlastněných společností pro uživatele z třetích stran

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

klíčové vizuální digitální produkty a služby

Online portál digitálních produktů a služeb kombinuje automatizovanou přípravu se správou mobilních zařízení a funkcí sledování v reálném čase na jediné platformě…