Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Vyprazdňování kontejnerů na recyklaci skla podle poptávky

Autonomní ultrazvukový senzor WILSEN.sonic.level přenáší informace o úrovni naplnění prostřednictvím sítě LoRaWAN

Použití

Ve Freiburgu na jihu Německa a v jeho okolí se nachází přibližně 350 kontejnerů na recyklaci skla, které spravuje společnost pro nakládání s odpady s názvem Abfallwirtschaft und Stadtreinigung Freiburg GmbH (ASF). Kontejnery jsou rozmístěny na velké ploše a dříve byly vyprazdňovány v pevně stanoveném pořadí a ve stejných časových intervalech. Aby se snížily náklady a emise a minimalizoval se dopad na silniční provoz, tato společnost ve spolupráci s badenovaNETZE, dceřinou společností firmy badenova, hledala způsoby, jak implementovat proces vyprazdňování podle poptávky.

Cíl

Aby bylo zajištěno vyprázdnění každého kontejneru ve správný čas, je nutné pravidelně kontrolovat úroveň naplnění kontejnerů a zasílat tuto informaci týmu plánování zdrojů pro účely následného bezdrátového odesílání vozidlům pro nakládání s odpady. Toto plánování, které se zpočátku provádí ručně, bude optimalizováno s využitím nejnovějších dat a trendů. Tato společnost zároveň chce položit základy pro budoucí plně automatický systém plánování tras. Dříve než k tomu může dojít, je nutný systém senzorů, který může spolehlivě poskytovat informace o úrovni naplnění. Toto zařízení musí být schopno přenášet data bezdrátově s dostatečným rádiovým výkonem. Musí být vhodné pro montáž do kontejnerů na recyklaci skla nebo na odpad a musí fungovat bezchybně bez ohledu na často náročné podmínky, které na těchto místech panují.


Řešení

K datům odeslaným ze senzoru WILSEN lze snadno přistupovat prostřednictvím aplikace
K datům odeslaným ze senzoru WILSEN lze snadno přistupovat prostřednictvím aplikace

Ultrazvukový IoT senzor WILSEN.sonic.level splňuje všechny tyto požadavky. Jeho kompaktní pouzdro lze namontovat pod horní část kontejneru na recyklaci skla. Odolná ultrazvuková technologie senzoru umožňuje spolehlivě detekovat úroveň naplnění kontejneru, a to i za nepříznivých podmínek a bez ohledu na materiálové složení odpadu. Naměřené hodnoty jsou v pravidelných intervalech zasílány týmu plánování prostřednictvím signálu LoRaWAN s vysokým přenosovým výkonem. Vysoce výkonná baterie nabízí bezúdržbovou provozní životnost několika let. Kromě toho lze baterii v případě potřeby snadno vyměnit. Senzor lze snadno uvést do provozu prostřednictvímaplikace WILSEN ( Android a iOS). Aplikace poskytuje heslem chráněný přístup ke všem parametrům senzoru a přihlašovacím údajům k síti LoRaWAN a zobrazuje aktuální data.

Technické vlastnosti

 • Kompaktní provedení: 182 x 81 x 71 mm (D x Š x V)
 • Bezpečná montáž
 • Odolné pouzdro: IP66/67
 • Rozsah teplot: –25 až +70 °C
 • Snímací dosah: až 4 000 mm
 • Napájení: vysoce výkonová vyměnitelná lithiová baterie, 3,6 V, 13 000 mAh
 • Rozhraní: LoRaWAN
 • Nastavitelná měřicí a přenosová frekvence

Výhody

Zvukový paprsek, který senzor WILSEN.sonic.level používá k měření obsahu nádoby, lze přizpůsobit příslušnému kontejneru. Kromě úrovně naplnění senzor poskytuje další důležité informace, jako jsou data ze systému GPS a zjištěné hodnoty teploty. Zařízení lze velmi snadno parametrizovat pomocí aplikace WILSEN a připojení Bluetooth® LE. Tato metoda uživatelům umožňuje také v případě potřeby aktualizovat přihlašovací údaje požadované pro přihlášení do rádiové sítě LoRaWAN. Montážní základna umožňuje instalaci senzoru do nádoby a zajišťuje jeho bezpečnost a odolnost vůči vibracím.


Stručný přehled

 • Spolehlivá detekce úrovně naplnění v decentralizovaných kontejnerech pro recyklaci skla
 • Odolná ultrazvuková technologie detekuje objekty bez ohledu na typ materiálu, a to i za nepříznivých podmínek
 • Spolehlivý bezdrátový přenos dat prostřednictvím sítě LoRaWAN
 • Vysoce výkonná baterie umožňuje mnoho let autonomního provozu
 • Robustní a kompaktní zařízení, které lze snadno instalovat v široké škále kontejnerů
 • Heslem chráněná aplikace pro parametrizaci a vizualizaci výstupních hodnot během uvádění do provozu

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Jak funguje senzor WILSEN?

Další informace o nastavení systému WILSEN.