Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Rodzaje obudów


Czujniki pola magnetycznego są dostępne w różnych wersjach, aby spełnić wymagania różnych zastosowań i warunków montażu. Typowe rozwiązania to konstrukcje cylindryczne i sześcienne.


Czujniki cylindryczne


Powierzchnia wykrywająca czujników cylindrycznych znajduje się na jego czole w kierunku osiowym. Czujniki te są dostępne w wersjach o średnicy od 8 do 18 mm.

Przykład typowego zastosowania: Czujniki cylindryczne są zwykle stosowane w miejscach, gdzie wymagany jest prosty montaż, np. gdy wymagany jest montaż z jednym otworem. Czujniki cylindryczne można łatwo przesunąć w kierunku osiowym, co ułatwia ich regulację i dostosowanie do danego zastosowania.


Czujniki sześcienne


W konstrukcji sześciennej czujniki pola magnetycznego są dostępne jako przełączniki kontaktronowe, czujniki NAMUR oraz czujniki z efektem Halla do systemu czujników bezpieczeństwa.

Przykład typowego zastosowania: Ze względu na dużą odległość roboczą, wytrzymałość i dostępne opcje montażu te czujniki są często używane w drzwiach. Jednak nawet w środowiskach przemysłowych te czujniki są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane są duże odległości robocze.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Czujniki pola magnetycznego

Zapoznaj się z ofertą czujników pola magnetycznego firmy Pepperl+Fuchs.