Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Specjalne czujniki pola magnetycznego


Czujniki zoptymalizowane do użytku pod kątem zastosowań specjalnych znajdują się poniżej. Są to czujniki przeznaczone do konkretnych zastosowań.


Czujnik pola magnetycznego do odczytu położenia tłoka


Seria MB-F32-... została specjalnie zaprojektowana do sprawdzania położenia tłoka w układach pneumatycznych i hydraulicznych.

Czujnik oferuje „funkcję wykrywania pola magnetycznego”, która umożliwia wykrycie tłoka przez ściankę siłownika hydraulicznego. W tym celu magnesy tłumiące są zintegrowane z systemem magnetycznym na tłoku układu pneumatycznego lub hydraulicznego. Gdy tłok przekroczy czujnik, czujnik generuje sygnał przełączania. Dlatego czujnik może być używany do określenia położenia tłoka i zliczania skoku tłoka.


Jak to działa

Czujnik MB-F32 jest wrażliwy na pola magnetyczne i wymaga zmiany pola magnetycznego, aby zmienić stan przełącznika. Element pola magnetycznego tłoka generuje częściowe pole magnetyczne w stalowej ścianie cylindra.

Czujnik włącza się, gdy tylko pole magnetyczne przekroczy czujnik.Rysunek: Przekrój cylindrycznego układu pneumatycznego

Tłok przesuwa się do przodu i do tyłu wraz z tłoczyskiem w cylindrze. Specjalnie zaprojektowany do tego celu nabiegunnik jest wyposażony w magnesy rozmieszczone w kierunku osiowym. Magnesy te magnesują części stalowej ściany cylindra. Gdy układ magnetyczny przejdzie przez czujnik, czujnik wykrywa położenie tłoka.

Warunki montażu „czujnika wykrywania pola magnetycznego”

Czujnik pola magnetycznego MB-F32 jest zamontowany na zewnątrz stalowej ściany cylindra i zabezpieczony taśmą napinającą. W celu utworzenia działającego systemu do tłoka wewnątrz siłownika hydraulicznego musi być przymocowana specjalny element nabiegunnika. Kształt i wymiary geometryczne elementu nabiegunnika, a także wielkość i liczba magnesów, zależą od charakterystyki systemu tłokowego cylindra. Specjaliści z firmy Pepperl+Fuchs chętnie pomogą Ci rozplanować układ magnetyczny.

Firma Pepperl+Fuchs wykorzystuje specjalne oprogramowanie (MagCalc32) do określenia wymaganego układu magnetycznego w odniesieniu do jego konstrukcji mechanicznej oraz typu i liczby magnesów tłumiących. Pozwala to tworzyć rozwiązania dostosowane do danego zastosowania.

Seria MB-F32-A2 do odczytywania pozycji tłoków w układach pneumatycznym i hydraulicznym ma następujące cechy:

  • Uzupełniające etapy wyjściowe
  • Spadek napięcia przy przełączanym styku
  • Nieograniczona liczba cykli przełączania

Czujnik pola magnetycznego jest dostępny z przewodem lub wtyczką.


Systemy czujników z efektem Halla do zastosowań bezpiecznych


40FY* lub 50FY* z magnesami do użytku z:

  • Wzmacniaczem przełącznika bezpieczeństwa („sterownik logiczny”) FYQLA1-140R-3
  • Monitorem bezpieczeństwa KE5D2-6H/2R-S

Czujniki bezpieczeństwa pola magnetycznego służą do ochrony ludzi przed obrażeniami. Czujniki mogą być używane do fizycznej kontroli dostępu w strefach niebezpiecznych i w podobnych zastosowaniach.


Czujniki pola magnetycznego

Zapoznaj się z ofertą czujników pola magnetycznego firmy Pepperl+Fuchs.