Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá kontrola kvality ve výrobních závodech

Přesná detekce a měření vzdálenosti i nejmenších objektů

Použití

Ve výrobních závodech projdou výrobky před dokončením různými procesními kroky. Automatizované dopravníkové systémy propojují jednotlivé výrobní linky a dopravují polotovary v krabicích nebo na miskách do dalšího úseku. Aby bylo možné proces automatizovat, je nezbytně nutné, aby byly polotovary umístěny v přesné poloze. Na dopravníku je možné přepravovat pouze výrobky ve správné poloze; nesprávně umístěné výrobky je nutné oddělit a umístit znovu.


Cíl

Nesprávná poloha výrobku může mít pro výrobní zařízení závažné následky. Buďto bude výrobek zpracován nesprávně, nebo dojde k přerušení procesu vyvolanému chybovou zprávou. Proto je důležité výrobky v nesprávné poloze rychle a spolehlivě identifikovat a separovat. Kontroly často musí spoléhat na nejmenší části výrobku, protože objekty jsou celkově velmi malé, nebo jejich modifikaci není možné provést z technických nebo optických důvodů.

Prostor ve výrobním zařízení může být velmi omezený a často se zde také vyskytují vysoké teploty mezi jednotlivými procesními kroky. Průmyslové senzory použité v takových podmínkách musí mít prostorově úspornou konstrukci a musí být vhodné pro širší rozsah provozních teplot.


Řešení

Díky extrémně přesnému světelnému bodu dokáží senzory řady R10x detekovat i nejmenší drážky.
Díky extrémně přesnému světelnému bodu dokáží senzory řady R10x detekovat i nejmenší drážky.

Kompaktní senzory pro měření vzdálenostiřady R10x jsou pro tuto aplikaci ideálně vhodné, protože využívají výkonnou laserovou technologii DuraBeam. Tato technologie umožňuje díky extrémně přesnému světelnému bodu spolehlivě detekovatty nejmenší objekty nebo jejich části. V kombinaci s osvědčenou technologií Multi Pixel je možné měřit vzdálenost v mikrometrech. Optické senzory řady R10x detekují i nejmenší drážky a minimální rozdíly ve výšce pro označení správné polohy předmětu. Zajišťují tak plynulost automatizovaných procesů.


Výhody

Optické senzory řady R10x nabízí řadu technických výhod.
Optické senzory řady R10x nabízí řadu technických výhod.

Technologie DuraBeam kombinuje výhody senzorů LED a laserových senzorů. Lze je používat při teplotách mezi -40 °C a +60 °C a mají dlouhou životnost. Malé standardní provedení optických senzorů R10x je ideální pro použití ve stísněných prostorech. Kompaktní rozměr měřicího jádra umožňuje integraci osvědčené technologie Multi Pixel a zajišťuje extrémně přesné měření vzdálenosti bez rušení. Optické senzory řady R10x jsou vybaveny rozhraním IO-Link, které nabízí řadu možností pro jednoduchou parametrizaci, diagnostiku nebo údržbu senzoru. Varianty R100, R101, nebo R103 lze upevnit podle potřeby. Každá varianta nabízí stejné funkce a technologie, ale různé koncepty instalace.


Stručný přehled

  • Spolehlivá kontrola kvality
  • Měření vzdálenosti technologií MPT v kompaktním standardním provedení
  • Detekce i těch nejmenších objektů pomocí extrémně přesného světelného bodu
  • Inovativní laserová technologie DuraBeam pro dlouhou životnost a větší rozsah provozních teplot
  • IO-Link pro jednoduchou parametrizaci, diagnostiku nebo údržbu
  • Plynulé procesy

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé je k dispozici ucelená řada řešení využívajících fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie ve shodných pouzdrech. Uživatelé mohou těžit z jednotné provozní koncepce napříč celým portfoliem. Seznamte se s řadami R100, R101, R103, R200 a R201…