Ipari érzékeléstechika
+36 88 545 902
+36 88 560 472
Leválasztók, jelátalakítók
+36 88 545 902
+36 88 560 472

Tervezési szempontok

Az öblítő- és nyomásfokozó rendszer beszerelése az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb módja annak, hogy a sztenderd szekrényeket alkalmassá tegyük a robbanásveszélyes helyeken történő üzemeltetésre. Az öblítő- és nyomásfokozó rendszerek beszerelésénél a következő tényezőket kell figyelembe venni:


  • A nyomásforrásnak az öblítés érdekében tisztának, a szekrény tömítetlenségének kompenzálása érdekében pedig megfelelő erősségűnek kell lennie. A nagy szekrények általában nagy ajtókkal rendelkeznek, amelyek esetében a szekrény nyomásának megtartása érdekében reteszre lehet szükség.
  • A szekrény felé és a szekrény felől futó vezetékelésnek a terület besorolásának megfelelő védelemmel kell rendelkeznie. Az I-es osztály és a Divízió 1 esetében robbanásbiztos, tömített vezetékekre, míg a Zóna 2 esetében megnövelt biztonságú vezetékekre is szükség lehet. Minden vonatkozó szabályzatot meg kell vizsgálni.
  • A szekrénynekelég erősnek kell lennie ahhoz, hogy megtartsa a rendszer öblítési nyomását, valamint hogy az öblítést követően fenntartsa az üzemeltetéshez szükséges nyomást. Robbanásveszélyes gázokkal szennyezett környezetekben a szekrényeket öblítik, ami a szekrényen belül uralkodó nyomás növekedését eredményezi. A szekrényen belül merevítő sínek beszerelésére is szükség lehet, amelyekkel megelőzhető, hogy a szekrény az öblítési folyamat során deformálódjon. A nagyobb szekrények a nagyobb felület miatt nagyobb terhelésnek vannak kitéve.
  • Azt megelőzendő, hogy a robbanásveszélyes környezet üzemelés közben meggyulladjon, meg kell határozni a szekrény T-kódjait, valamint a belső hőmérsékletet. Ha a belső hőmérséklet meghaladja a robbanásveszélyes terület gyulladási hőmérsékletét, a szekrényt addig nem szabad kinyitni, amíg a hőmérséklet le nem csökken, még akkor sem, ha a szekrény már nincs feszültség alatt. Ehhez általában az ajtó reteszelésére, valamint a hozzáférési pontok lezárására van szükség.
  • Amennyiben a ház műanyagot, vagy műanyag tartozékot tartalmaz (például ablak), a háznak tűzállónak kell lennie, továbbá meg kell felelnie az elektrosztatikus kisüléssel kapcsolatos követelményeknek. Ezek a követelmények szükség esetén az alkalmazandó szabványokban megtalálhatók.
  • Ha a berendezéseket tartalmazó sztenderd szekrényeket hitelesített öblítőrendszerrel szereljük fel, az még nem jelenti azt, hogy a teljes rendszer rendelkezik a robbanásveszélyes helyeken történő üzemeltetésre vonatkozó tanúsítvánnyal. A rendszernek saját, a robbanásveszélyes helyekre vonatkozó tanúsítvánnyal kell rendelkeznie. Amennyiben hitelesített berendezést használnak a rendszerben, a tanúsítvány beszerzése egyszerűbbé és olcsóbbá válik.

e-hírek

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön rendszeresen az automatizálás világából érkező újdonságokról és érdekes információkról.

Feliratkozás