A jelek terminálhoz történő egyértelmű hozzárendelésének előnye a meglévő műszerek és vezetékezés integrálásával, valamint a vezérlőrendszerhez csatlakozó, busz interfésszel jelentősen csökkentett vezetékezési munka – a távoli i/O a két technológia legjobb tulajdonságaival a legjobbat nyújtja. Ezért ez az ideális és leginkább költséghatékony módja az üzemek módosításának vagy korszerűsítésének.
A moduláris távoli I/O rendszerek folyamatadatokat továbbítanak robbanás- és nem-robbanásveszélyes területekről a bináris és analóg érzékelők és szereplők, illetve a vezérlőrendszer busz-kapcsolódásipont segítségével történő összekapcsolásával. Jó választás például, amikor az I/O modulokat a terepi eszközökhöz közel akarja elhelyezni. Ha kevesebb vezetékre van szükség, azzal nemcsak kábelt takarít meg, hanem időt, pénzt és munkát is. Így a távoli I/O terepi egységeket robbanásveszélyes területen nem kell központi helyzetben telepíteni, az érzékelőket és a szereplőket pedig könnyen vezérelheti és ellenőrizheti a vezérlőteremből.
A távoli I/O rendszerhez többek között olyan 4 mA … 20 mA-es eszközöket csatlakoztathat, mint a vízáramlásmérők, a szeleppozícionálók, a nyomástávadók, vagy a hőmérséklettávadók. Az olyan eszközök, mint a termoelemek, ellenállás-hőmérséklet érzékelők (RTD-k), mechanikus érintkezők, illetve vizuális vagy akusztikus riasztók szintén csatlakoztathatók.
Távoli I/O rendszereink kompatibilisek az olyan hálózati protokollokkal, mint a:
A Pepperl+Fuchs által a Zóna 1 vagy Zóna 2 területeken történő használatra kínált két rendszer, az FB távoli I/O és az LB távoli I/O rendszerek egy másik, nagyon fontos előnyt kínálnak: a folyamatvezérlési szinten ugyanaz a két rendszertopológia, ami leegyszerűsíti a tervezést és a karbantartást.
A készülék- és folyamatadatok zökkenőmentes integrációja alapvető követelmény az IIoT alkalmazások esetében, valamint a big data kezelésénél. Az Ethernet alapú kommunikáció révén a távoli I/O PROFINET gateway megfelel a felsorolt igényeknek és könnyen kezelhető, nagy teljesítményű megoldást kínál. A megoldás hidat ver a terepi szintű és Ethernet alapú hálózati struktúrák közé, hiszen bármely LB és FB állomást képes összekötni PROFINET hálózatokkal.
A PROFINET számára szabványosított Shared Device funkció lehetővé teszi, hogy több PROFINET vezérlő egyidejű olvasási hozzáféréssel rendelkezhessen a PROFINET átjáró adataihoz, és ezáltal a terepi eszközökhöz. A távoli I/O egység működtetőelemei különböző vezérlőkhöz rendelhetők. A dinamikus újrakonfigurálás lehetővé teszi az I/O modulok újrakonfigurálását vagy akár üzemelés közbeni cseréjét a PROFINET vezérlő leállítása nélkül.
Az FB távoli I/O tanúsítottan felállítható a Zóna 1-ben, aminek köszönhetően a távoli I/O rendszer a terepi eszközökhöz közel, egy házban telepítve helyezhető el. Ez a moduláris jelválasztó rendszer lehetővé teszi, hogy a nem-robbanásveszélyes területen található vezérlőrendszert használva kapcsolatba lépjen a terepről érkező jelekkel Ex i vagy Ex e terepi csatlakozásokon keresztül. Az új green sorozatban a már bizonyított rendszer egy teljesen újragondolt, vadiúj megjelenést kapott, jól átgondolt funkciókkal.
Az LB távoli I/O Zóna 2-ben, I-es osztályú/Div. 2 robbanásveszélyes területen való felállításra van hitelesítve. Ez a moduláris jelválasztó rendszer lehetővé teszi, hogy a nem-robbanásveszélyes területen a vezérlőrendszert használva kapcsolatba lépjen a terepről érkező jelekkel nem robbanásveszélyes vagy Ex i csatlakozásokon keresztül. A kétféle áramkört keverni lehet ugyanazon a rendszeren belül. Az LB távoli I/O rendszer egy hátlapba van csatlakoztatva. Megoldástervező központjaink (Solution Engineering Center – SEC) a rendszert tanúsítványokkal ellátott, személyre szabott szekrényekben is kínálják.