Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Ochronniki segmentu

Ochronniki segmentów to złącza magistrali fieldbus służące do podłączania urządzeń do segmentu magistrali fieldbus. Zapewniają one zabezpieczenie przeciwzwarciowe linii magistrali. Jest to ważne w przypadku, gdy prace stwarzające zagrożenie pożarowe wykonywane na urządzeniu polowym mogą spowodować uszkodzenie całego segmentu przez przypadkowe zwarcia do linii odgałęzienia.

W strefach zagrożonych wybuchem Zone 2/Div. 2 można zainstalować ochronniki segmentów (R2-SP* and F2-SP*). Niektóre ochronniki segmentów mają certyfikat do instalacji w strefie Zone 1. Odgałęzienia są instalowane metodą zapobiegającą zapłonowi:

  • Zwiększone bezpieczeństwo urządzeń w strefie Zone 1/Div. 1
  • Ochrona typu Ex ic dla przyrządów w strefie Zone 2/Div. 2

Ochronniki segmentów do montażu na szynie DIN są dostępne z wstępnie zaprojektowanymi obudowami z tworzywa GRP lub ze stali nierdzewnej. Liczba odgałęzień może wynosić do 24, można również dobrać akcesoria ułatwiające instalację. Obudowa jest dostarczana w stanie gotowym do montażu, z pełnym wewnętrznym okablowaniem. Jeśli jest to konieczne, wszystkie elementy są objęte jednym certyfikatem dla stref zagrożonych wybuchem. Rzuć okiem na nasze niezwykle kompaktowe i wytrzymałe ochronniki segmentów w aluminiowej obudowie.

 

Ochronnik segmentu R2-SP-IC*

Ochronnik segmentu R2-SP-IC*
Ochronnik segmentu R2-SP-IC*

Ochronnik segmentu R2-SP-IC* charakteryzuje się taką samą konstrukcją mechaniczną jak R2-SP-N* oraz dodatkowymi funkcjami, które zapewniają doskonałą dostępność:

  • Progresywne wykrywanie usterek i izolacja sporadycznego, ale typowego błędu magistrali fieldbus, np. odbijania styków
  • Usterki urządzenia ochronnego Jabber
  • Ograniczenie energii Ex ic

Ochronnik segmentu R2-SP-IC* przekazuje stan z diagnostycznego czujnika przecieku do obudowy i zabezpieczenia przeciwprzepięciowego do zaawansowanego modułu diagnostycznego. Komunikacja ta nie zakłóca normalnej komunikacji procesu i nie wymaga adresowania, konfiguracji ani przepustowości magistrali.


Ochronnik segmentu F2-SP-IC*

Ochronnik segmentu F2-SP-IC*
Ochronnik segmentu F2-SP-IC*

Ochronnik segmentu F2-SP-IC* oferuje wszystkie inteligentne funkcje wykrywania usterek i ochrony modelu R2-SP-IC*. Jest on zainstalowany w najbardziej kompaktowej obudowie aluminiowej (F2-SP-IC*) i oferuje funkcje, takie jak:

  • Szybka i wygodna diagnostyka lokalna: Diody LED widoczne z zewnątrz
  • Wybór 4, 6, 8, 10 odgałęzień
  • Wybór dławików kablowych lub wtyczek (M12)
  • Opcjonalne zaciski sprężynowe

Ochronnik segmentu R-SP-E12 dla urządzeń ognioodpornych w strefie Zone 1/Div. 2

Ochronnik segmentu R-SP-E12
Ochronnik segmentu R-SP-E12

Ochronnik segmentu R-SP-E12 może zasilać urządzenia polowe Ex d. Ochronnik segmentu oraz przyrząd mogą być w strefie Zone 1.