Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Využití vodíku v průmyslu

Zejména v energeticky náročných odvětvích, jako je chemický, ocelářský a cementářský průmysl, bude vodík v budoucnu hrát důležitou roli na cestě ke klimatické neutralitě. Důvodem je fakt, že tento chemický prvek může nahradit fosilní paliva dříve používaná v průmyslu, a významně tak přispět ke snížení emisí CO2 v průmyslových závodech. Produkty a řešení od společnosti Pepperl+Fuchs se používají na mnoha různých místech v průmyslových závodech, které využívají vodík jako alternativní energetický nosič.


Potrubí

Ve velkých průmyslových závodech se vodík přepravuje v potrubí, jejichž ventily vyžadují spolehlivé monitorování. Indukční polohovací systém (PMI) a mimořádně robustní duální indukční senzor F31K2 pro nebezpečné venkovní prostory od společnosti Pepperl+Fuchs detekují a monitorují polohu ventilu na vodíkových potrubích a průběžně ji hlásí zpět. Chytré brýle Visor-Ex® 01 od značky ecom společnosti Pepperl+Fuchs, které slouží pro podporu údržby ventilů, zobrazují důležité informace přímo v zorném poli mobilního pracovníka.


Čerpací stanice pro průmyslová vozidla AGV


Automaticky naváděná vozidla (AGV), která plní různé úkoly při přepravě v průmyslových závodech, jsou stále častěji poháněna klimaticky šetrným vodíkem. Při doplňování paliva do vodíkových vozidel AGV je zvlášť důležité znát požadovaný plnicí tlak. Důvodem je fakt, že se může lišit v závislosti na konstrukci nádrží. Řešení RFID od společnosti Pepperl+Fuchs umožňuje jedinečnou identifikaci vozidel AGV před doplňováním paliva a zajišťuje uvolnění požadovaného tlaku pro účely doplňování vodíku do vozidla.


Průmyslové hořáky

Pokud se vodík používá jako alternativa fosilních paliv v průmyslových hořácích, smyčkový převodník HART od společnosti Pepperl+Fuchs může pomoci optimalizovat jeho výhřevnost. V případě využívání vodíku tato hodnota závisí na obsahu vody. Smyčkový převodník HART shromažďuje z periferií různé parametry procesu, převádí je na analogové proudové signály a ty zpřístupňuje pro hostitelský systém. Na základě těchto dat se vypočítává výhřevnost a přesně upravuje dávkování vodíku.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.