Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Power Hub „compact”

Cztery lub osiem segmentów/małe gabaryty w szafce

Nadmiarowy power hub dla ośmiu segmentów.
Nadmiarowy power hub dla ośmiu segmentów.

Power Hub „compact” to modułowy zasilacz, który składa się z płyty bazowej do montażu na szynie DIN i indywidualnych modułów zasilających. Płyty bazowe zapewniają wybór następujących właściwości:

  • Cztery lub osiem segmentów
  • Pojedyncze lub nadmiarowe moduły zasilające na każdy segment
  • Zaciski śrubowe lub sprężynowe ze śrubami ustalającymi
  • Przyłącza DCS za pomocą specjalnych złączy lub niestandardowych kabli
  • Listwa uziemiająca ułatwiająca podłączenie ekranu

Moc wyjściowa na każdy segment wynosi maks. 30 V/500 mA. Ten nadmiarowy zasilacz charakteryzuje się wyjątkowo kompaktową konstrukcją o niskim rozpraszaniu ciepła. Power Hub „compact” to podstawowy wybór do każdego projektu, zwłaszcza gdy waga lub miejsce w szafce są kluczowymi czynnikami.

Urządzenia Power Hub „compact” mogą być instalowane w strefach zagrożonych wybuchem Zone 2 lub Division 2. Wybór modułów zasilających o różnych wartościach w połączeniu z odpowiednimi urządzeniami przyłączeniowymi pozwala zastosować wszystkie powszechne metody zabezpieczenia przed zapłonem w urządzeniu polowym wykorzystującym koncepcję magistrali wysokiej mocy. Są one wyposażone w ognioodporne obudowy Ex d oraz obwody iskrobezpieczne Ex ia, Ex ib lub Ex ic zgodnie z normą FISCO/Entity dla wszystkich miejsc zagrożonych wybuchem.

 


Złącza sprężynowe ze śrubami mocującymi: Prosty montaż, stałe przyłącze.
Złącza sprężynowe ze śrubami mocującymi: Prosty montaż, stałe przyłącze.

Power Hub „compact” charakteryzuje się symetrycznym generowaniem impedancji, co zapewnia optymalną jakość sygnału. Impedancja jest generowana w oparciu jedynie o elementy pasywne, co gwarantuje niższą emisję ciepła, a co za tym idzie — dłuższy okres eksploatacji.

Płyta bazowa jest przeznaczona do montażu na szynie DIN i pionowej instalacji kanałów kablowych w celu zapewnienia efektywnego okablowania. Wszystkie moduły mogą być wpinane do płyty bazowej bez potrzeby używania narzędzi. W konfiguracji nadmiarowej moduły zasilające mogą być wymieniane bez zakłócania pracy zasilacza i komunikacji.

Opcjonalny moduł zaawansowanej diagnostyki pozwala w prosty sposób monitorować różne wskaźniki jakości warstwy fizycznej fieldbus sieci PROFIBUS PA. Pozwala to przyspieszyć rozruch instalacji, zwiększyć niezawodność segmentów i wydajniej rozwiązywać problemy.


Pojedynczy Power Hub dla czterech segmentów ze złączem systemu hosta.
Pojedynczy Power Hub dla czterech segmentów ze złączem systemu hosta.
Pojedynczy Power Hub dla czterech segmentów ze złączem systemu hosta. Fabryczne kable umożliwiają połączenie z systemami Invensys FBM 228 i Honeywell C-Series . Inne kable są produkowane na zamówienie. Moduły mogą być wymieniane bez użycia narzędzi.