Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Zasilacze podstawowe

Zasilacze podstawowe

Zasilacze podstawowe zapewniają zasilanie pojedynczych segmentów. Zasilacze są wbudowane w obudowy o szerokości 20 mm, które zatrzaskują się na szynie DIN lub szynie zasilającej. Za pośrednictwem szyny zasilającej można je podłączyć do nadmiarowej sieci zasilającej. Standardowo jest to konstrukcja pasywna, zapewniająca generowanie impedancji i najniższe rozpraszanie energii. Są to ideale zasilacze do małych instalacji lub laboratoriów testowych.

Co najważniejsze, konstrukcja zasilacza zapewnia znaczne oszczędności. Większa ilość miejsca w szafce i mniejsze wymagania dotyczące chłodzenia często eliminują konieczność stosowania wentylatorów w szafie. Moduły można montować obok siebie bez konieczności stosowania odstępów: Dostępne są trzy wersje przeznaczone do różnych zastosowań:


Zasilacz

Moduł zasilający charakteryzuje się pełną izolacją galwaniczną, generowaniem impedancji pasywnej i niskim rozpraszaniem ciepła. Jest to najpopularniejszy wybór dla segmentów magistrali fieldbus. Napięcie wyjściowe jest ustawione tak, aby można było projektować najpopularniejsze rozwiązania do ochrony przed wybuchem w połączeniu z odpowiednimi złączami magistrali fieldbus.


Kondycjoner zasilania

Ten niemal całkowicie pasywny moduł dostarcza prąd z zasilacza zbiorczego bezpośrednio do magistrali fieldbus. Kondycjoner zasilania jest dobrym wyborem w przypadku korzystania z wysokiej jakości zasilaczy zbiorczych, gdy oczekiwany jest jedynie ograniczony szum i przesłuch.

Wzmacniak mocy

Wzmacniak mocy umożliwia rozszerzenie istniejących segmentów. Galwanicznie izoluje dwa kable i przesyła sygnały danych w obu kierunkach. Powoduje to odświeżenie kształtu fali i umożliwia zmaksymalizowanie zasięgu kabla. Moc wyjściowa jest dostępna w obszarach bezpiecznych, w magistrali o dużej mocy oraz w zastosowaniach iskrobezpiecznych w połączeniu z barierami polowymi.