Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Power Hub „high-density”

Do typowych zastosowań

Power Hub „high-density” to modułowy zasilacz składający się z płyty bazowej i indywidualnych modułów zasilających. Zasila 4 segmenty w konfiguracji nadmiarowej o napięciu do 30 V/500 mA. Niewielkie rozmiary i nadmiarowe zasilanie sprawiają, że Power Hub „high-density” jest ekonomicznym wyborem w przypadku większości projektów związanych z magistralą fieldbus.

Urządzenia Power Hub „high-density” zostały zatwierdzone do instalacji w strefach zagrożonych wybuchem Zone 2 i Division 2 oraz w obszarach ogólnego przeznaczenia. Zastosowanie różnych modułów zasilających umożliwia wdrożenie różnych rodzajów zabezpieczeń, takich jak Ex ia, Ex d, Ex ib z DART oraz Ex ic zgodnie z FISCO lub Entity.

Power Hub „high-density” charakteryzuje się symetrycznym generowaniem impedancji, co zapewnia optymalną jakość sygnału. Impedancja jest generowana w oparciu jedynie o elementy pasywne, co gwarantuje niższą emisję ciepła, a co za tym idzie — dłuższy okres eksploatacji. Płyta bazowa jest przystosowana do montażu na szynie DIN. Wszystkie moduły można zamontować na płycie bazowej bez użycia narzędzi. W konfiguracji nadmiarowej moduły zasilające mogą być wymieniane bez zakłócania pracy zasilacza i komunikacji.

Wszystkie urządzenia Power Hub „high-density” obsługują zaawansowaną diagnostykę. Opcjonalny moduł zaawansowanej diagnostyki pozwala w prosty sposób monitorować różne wskaźniki jakości warstwy fizycznej fieldbus sieci PROFIBUS PA. Pozwala to przyspieszyć rozruch instalacji, zwiększyć niezawodność segmentów i wydajniej rozwiązywać problemy.