Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

System pozycjonowania wizyjnego (PGV, safePGV)

Postępy w kierowaniu pojazdami sterowanymi automatycznie (AGV) dzięki technologii macierzy danych

Kody macierzy danych mieszczące ogromną ilość informacji cyfrowych na powierzchni wielkości znaczka pocztowego są wykorzystywane w niezliczonych zastosowaniach komercyjnych i konsumenckich. Jednak dopiero teraz odkrywany jest ich potencjał w sektorze automatyzacji. Wdrożenie tej technologii do tradycyjnych metod sterowania pojazdami AGV wynosi tę dziedzinę na zupełnie nowy poziom.

Głowica PGV firmy Pepperl+Fuchs jest pierwszym na świecie systemem pozycjonowania, śledzenia i sterowania opartym na macierzy danych. Przy użyciu zaawansowanej kamery przemysłowej 2D system PGV nie tylko prowadzi pojazd po zakodowanej lub oznaczonej kolorem ścieżce, lecz także pełni rolę integralnego rozwiązania do identyfikacji umożliwiającego ruszanie, zatrzymywanie i skręcanie oraz oferującego pełny system kodowania, który pozwala na pozycjonowanie pojazdu z milimetrową dokładnością. System ten charakteryzuje się doskonałą odpornością na kurz, ścieranie oraz zakłócenia spowodowane przez oświetlenie zewnętrzne, dzięki czemu zapewnia maksymalny czas pracy i doskonałą dostępność.

Niezrównane bezpieczeństwo!
System pozycjonowania PXV jest dostępny w wykonaniu bezpiecznym: System safePGV umożliwia bezpieczne pozycjonowanie absolutne zgodnie z SIL 3/PL e po raz pierwszy zaledwie z jednym czujnikiem.


Korzyści:

  • Elastyczny system nawigacji przy użyciu specjalnej dwukolorowej taśmy kodowej lub znaczników macierzy danych
  • Bezpieczna i niezawodna nawigacja nawet w przypadku uszkodzonych kodów macierzy danych ze względu na duże wymiary okna odczytu 120 x 80 mm
  • Kompaktowa obudowa mieści się nawet w najmniejszych pojazdach AGV
  • Łatwa instalacja typu „plug-and-play” oraz szybkie uruchomienie
  • Protokół PROFINET PROFIsafe, umożliwiający elastyczną integrację z dowolną centralą alarmową

Functional Safety Hub from Pepperl+Fuchs

Visit the Functional Safety Hub

Several hundred products with a SIL/PL assessment, free tools, and brochures in one place: the "Functional Safety Hub" is your starting point when you have to implement safety functions.

Systemy pozycjonowania absolutnego safePXV i safePGV

System klasy SIL 3/PL z jednym czujnikiem

Po raz pierwszy zupełnie nowe systemy pozycjonowania safePXV i safePGV zapewniają stopień ochrony SIL 3/ PL e z wykorzystaniem jednego czujnika …