Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ultrazvukový senzor UC-F77 – Řada pro všechny aplikace

2017-03-17

The ultrasonic sensor F77
Ultrazvukový senzor UC-F77 kombinuje několik funkcí v provedení s robustním pouzdrem.

Ultrazvukové senzory od společnosti Pepperl+Fuchs jsou stálicí v oblasti průmyslové automatizaci. Díky nové sérii UC-F77 si můžete užívat výhody technologie v kombinaci s bezkonkurenčním rozsahem funkcí a možností úprav. Tímto způsobem dokáže tento ultrazvukový senzor poskytovat flexibilní řešení pro celou řadu aplikací.

„Během vývoje senzoru UC-F77 začalo být jasné, že vytváříme něco opravdu výkonného! Je téměř nemožné spojit více funkcí a výkonu v tak kompaktním provedení,“ uvádí produktový manažer Carsten Heim. Tento výkonný senzor je k dispozici ve standardních i pasivních (side-looker) modelech. V obou verzích je senzor tak malý, jak působivý je jeho detekční rozsah – při výšce pouhých 31 mm dokáže detekovat objekty do vzdálenosti až 800 mm.


Minimální mrtvé pásmo zajišťující spolehlivou detekci na krátkou vzdálenost

Podle Heima senzor díky svým speciálním schopnostem vyniká i v blízké vzdálenosti: „Má mimořádně malé mrtvé pásmo, což znamená, že se spolehlivě detekují i objekty v těsné blízkosti senzoru.“ Kromě toho je možné pomocí programovacího tlačítka přímo na senzoru snadno upravovat body sepnutí, režim výstupu, výstupní logiku a šířku zvukového paprsku. Díky této souhře výkonnosti na dlouhou i krátkou vzdálenost, kompaktnímu provedení a extrémně vysoké přizpůsobivosti je senzor F77 vhodný pro univerzální použití v celé řadě různých aplikací.


Pokročilé funkce senzoru zaručují maximální bezpečnost procesu

Další faktor, který tento senzor odlišuje od konkurence, je jeho fenomenální procesní spolehlivost: kromě přesné úpravy zvukového paprsku na samotném zařízení nebo v softwaru PACTware™ mohou uživatelé také přesně potlačit ozvěny z falešných cílů. F77 je dále jediný senzor své velikosti, který nabízí automatickou synchronizaci. To znamená, že v provozu ve stejných cyklech nebo v režimu multiplex bez externího zásahu může být až deset senzorů. To zamezuje vzájemnému ovlivňování senzorů namontovaných těsně vedle sebe a také to zajišťuje tu nejkratší možnou dobu odezvy.Automatická synchronizace umožňuje provoz až deseti ultrazvukových senzorů F77 v těsné blízkosti od sebe bez vzájemného ovlivňování.

Rychlé uvedení do provozu pomocí integrace rozhraní IO-Link

Širokou řadu funkcí završuje integrace rozhraní IO-Link, která umožňuje rychlé uvedení do provozu prostřednictvím ovládacího panelu a zobrazuje cenná diagnostická data. „Speciální vlastností senzoru F77 je všestrannost. Je určen uživatelům, kteří chtějí zvládat co největší rozsah aplikací pomocí jediného typu ultrazvukových senzorů a přitom očekávají tu nejjemnější granularitu, pokud jde o možnosti úprav,“ uvádí Heim.


Stručný přehled

  • Vysoce adaptabilní: jediný ultrazvukový senzor je možné upravit tak, aby vyhovoval široké řadě aplikací
  • Přesný a spolehlivý: vysoká odolnost proti hluku a schopnost multiplexu umožňují maximální spolehlivost
  • Jednoduchá integrace: kompaktní, prostorově úsporné provedení pouzdra s verzemi průchozího otvoru a montáže na povrch
  • Pohodlné uvedení do provozu: intuitivní programování pomocí tlačítka nebo softwaru PACTware
  • Parametrizace a ovládání: komunikace na úrovni senzoru pomocí rozhraní IO-Link

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat