Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Flexibilní modernizace výrobního závodu pomocí sériových bran

2020-04-28

Sériové brány pro připojení sériových zařízení k moderním sítím Ethernet

Serial gateways from Pepperl+Fuchs Comtrol
Sériové brány propojují sériová zařízení s moderními sítěmi Ethernet.

Od snímačů čárových kódů přes čtecí / zapisovací hlavy RFID a kamerové systémy až po váhy: zařízení se sériovými rozhraními se stále používají v mnoha aplikacích. Současně dochází k posunu směrem k moderním sběrnicovým systémům založených na síti Ethernet, jako jsou řešení PROFINET a Ethernet/IP. To znamená, že uživatelé čelí výzvě při harmonizaci svých systémů. Aby se zabránilo nutnosti nahradit všechna sériová zařízení najednou a zachovat osvědčená řešení, systémy lze dodatečně vybavit sériovými branami (DeviceMaster®). To umožňuje modernizaci při zajištění dlouhodobého zabezpečení investic.


Spolehlivé připojení k systémům založeným na síti Ethernet

Sériové brány Pepperl+Fuchs kombinují sériové komunikační protokoly RS-232, RS-422 a RS-485 v jedné bráně. To znamená, že k těmto sériovým branám lze flexibilně připojit téměř všechna sériová zařízení na trhu. To je možné díky nastavitelným parametrům sériové komunikace, včetně přenosové rychlosti, parity a oddělovačů, které se provádí prostřednictvím integrovaného webového serveru nebo softwaru PortVision® DX. Tento software pro detekci a správu vyvinutý divizí Pepperl+Fuchs Comtrol umožňuje klonovat konfigurace zařízení a zjednodušuje uvádění ethernetových zařízení do provozu. Sériové datové balíčky lze kdykoli snadno prohlížet prostřednictvím webového serveru.  


Rozsáhlé možnosti konfigurace pro širokou škálu aplikací


Sériové brány od divize Pepperl+Fuchs Comtrol pomáhají vytvářet komunikační sítě s různou složitostí.

Všechna nastavení portů lze upravit, takže k sériovým branám lze připojit několik typů sériových zařízení současně. Brány jsou k dispozici v různých verzích s různým množstvím portů a připojení (šroubové svorky, DB9 nebo RJ45). V závislosti na typu zařízení jsou podporovány protokoly MODBUS, PROFINET, EtherNet/IP, TCP/IP, EtherNet/IP-MODBUS, a PROFINET-MODBUS. Pro zařízení TCP/IP jsou k dispozici také ovladače pro systém Windows® nebo Linux jsou, což znamená, že sériová zařízení lze snadno připojit k počítačovým systémům. Brány s protokoly Ethernet/IP-MODBUS a PROFINET-MODBUS umožňují obousměrnou komunikaci mezi řídicími jednotkami Ethernet/IP nebo PROFINET a zařízeními MODBUS. Díky možnosti integrace osvědčených zařízení do moderních sběrnicových systémů založených na síti Ethernet lze vytvářet komunikační sítě s rozdílnou složitostí.


Hlavní přednosti sériových bran (DeviceMaster®)

  • Připojení sériových zařízení k moderním sítím Ethernet
  • Díky možnosti úprav nastavení portu lze připojit několik sériových zařízení
  • Různé typy zařízení umožňují vytváření komunikačních sítí s různou složitostí
  • Dlouhodobé zabezpečení investic díky tomu, že osvědčená sériová zařízení lze používat stále

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Portfolio společnosti Comtrol

Zakoupením firmy Comtrol Corporation doplňuje společnost Pepperl+Fuchs své portfolio řešení pro cloudové aplikace, zaměřených na budoucnost a splňujících požadavky Průmyslu 4.0.