Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Silné partnerství: Společnost Aava Mobile Oy se připojuje ke společnosti Pepperl+Fuchs

2021-09-02

Mannheim, 2. září 2021 Společnost Pepperl+Fuchs posílila svou obchodní jednotku mobilní výpočetní a komunikační techniky získáním společnosti Aava Mobile Oy. Tato finská společnost, která se specializuje na vývoj a výrobu odolných průmyslových smartphonů a tabletů vybavených nejmodernějšími technologiemi, byla prodána skupině Pepperl+Fuchs se sídlem v německém Mannheimu. 

„Jsme potěšeni, že můžeme do skupiny Pepperl+Fuchs přenést naše silné stránky v oblasti konstrukce průmyslových smartphonů a tabletů nové generace, a od tohoto nového uspořádání očekáváme četné synergie," říká Markus Appel, generální ředitel společnosti Aava Mobile Oy.

„Schopnost společnosti Aava navrhovat podniková mobilní zařízení doplňuje naši značku ecom z obchodní jednotky mobilní výpočetní a komunikační techniky a poskytuje nám přístup ke špičkové kompetenci v oblasti konstrukce,“ říká Dr. Gunther Kegel, generální ředitel společnosti Pepperl+Fuchs SE.


O společnosti Pepperl+Fuchs

Společnost Pepperl+Fuchs, která byla založena v roce 1945, je dnes firmou s hodnotou přesahující 700 mil. euro a zaměstnává přibližně 6 000 lidí. Zaujímá vedoucí postavení na trhu průmyslových senzorů a zařízení pro ochranu proti výbuchu. Její obchodní jednotka mobilní výpočetní a komunikační techniky vznikla v roce 2017 převzetím německé společnosti ecom instruments GmbH. Obchodní jednotka dodává průmyslové smartphony a tablety odolné proti výbuchu pro globální zpracovatelský průmysl.


O společnosti Aava Mobile Oy

Společnost Aava Mobile, která byla založena v roce 2009 odborníky na bezdrátové technologie ve finském Oulu, se stala klíčovým hráčem na globálním trhu s podnikovými tablety a zaujímá vedoucí postavení v oblastech maloobchodních služeb a mobilních technologií pro místa prodeje. Společnost Aava vytváří průkopnická platební zařízení a průmyslové tablety, stejně jako kapesní počítače pro velké množství dodavatelů, často společně s nimi, přičemž využívá své odborné znalosti v oblastech mobilních, odolných počítačových konstrukcí a nejnovějších bezdrátových technologií.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat