Serviceline
Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Historie společnosti Pepperl+Fuchs

Naše tradice konzistentních výkonů, inovací a úzkých vztahů se zákazníky

Vše začalo v roce 1945 v malé opravně radiopřijímačů.
Vše začalo v roce 1945 v malé opravně radiopřijímačů.

Společnost Pepperl+Fuchs byla založena roku 1945 radiotechnikem Walterem Pepperlem a bankéřem Ludwigem Fuchsem jako opravna rádiových přijímačů. Do roku 1948, rozšířila společnost Pepperl+Fuchs svojí činnost o výrobu další elektroniky, což nakonec vedlo k vytvoření prvního bezkontaktního spínače v roce 1958 a prvního zesilovacího tranzistoru s jiskrově bezpečným řídicím okruhem.

Od našich skromných začátků jsme se vyvinuli v předního výrobce snímací technologie, technologie jiskrové bezpečnosti a vybavení na ochranu proti explozi. Jsme hrdi na naši společnost, naši tradici a náš odkaz neustálého úspěchu, inovace, a úzkých vztahů, jež jsme vybudovali a dále budujeme s našimi zákazníky. Připojte se k nám a pojďte si s námi zavzpomínat na staré časy a připomenout si ty nejdůležitější události v bohaté historii naší společnosti.


 

1945 V listopadu tohoto roku zakládají radiotechnik Walter Pepperl a bankéř Ludwig Fuchs v Mannheim Sandhofenu dílnu na opravu radiopřijímačů. Brzy nato zakladatelé spouští výrobu transformátorů. V následujících letech se společnost Pepperl+Fuchs stala předním dodavatelem pro různá průmyslová odvětví sídlící v Mannheimu.
1955 Společnost se loučí s dílnou na opravu přijímačů a se svými 40 zaměstnanci se stěhuje do nové budovy.
1959 Je vyvinut první bezdotykový spínač, který odstartoval éru elektroniky.
1964 Společnost Pepperl+Fuchs se poprvé a s vlastním stánkem účastní důležitého průmyslovém veletrhu Achema ve Frankfurtu.
1968 První výstava na hannoverském veletrhu HMI.
1971 Budova v městské části Sandhofen praská ve švech, a tak se Pepperl+Fuchs musí opět stěhovat. V Mannheim-Schönau vyrůstá nová firemní budova, moderní továrna o deseti tisících čtverečních metrech. Výroba transformátorů je ukončena.
1973 V Anglii je založena první společnost pro zahraniční prodej. Od roku 1980 jsou zde vyráběny produkty pro anglický trh.
1976 Právní forma společnosti je změněna z OHG (veřejná obchodní společnost) na GmbH (společnost s ručením omezeným) + Co. KG (komanditní společnost).
1977 Zdvojnásobení výrobní plochy díky přístavbě, která zohledňuje i zvláštní potřeby tělesně postižených lidí.
1979 V Singapuru je založena první mimoevropská pobočka s výrobními závody; jejím cílem je proniknout na asijský trh a udržet si konkurenceschopnost v Evropě. Společnost tak učinila první krok na cestě ke globalizaci.
1988 Společnost přebírá Michael Fuchs, syn Ludwiga Fuchse a Claus Michael, švagr Waltera Pepperla a právní forma společnosti se mění na GmbH (společnost s ručením omezeným).
1990 Budova společnosti v Mannheim-Schönau se opět rozšiřuje.
1991 Založení divizí AUTOMATIZACE VÝROBY a AUTOMATIZACE PROCESŮ.
1991 Společnost Pepperl+Fuchs kupuje firmu RUF v Mannheimu a přidává tak ke svému sortimentu i produkty pro regulaci hladiny.
1993 Společnost poprvé získává certifikát podle normy DIN EN ISO 9001.
1994 Firma Pepperl+Fuchs Systems GmbH je prodána společnosti Honeywell; společnost tak ukončuje svoje působení v oblasti samoobnovovací regulace, aby se mohla plně soustředit na hlavní předmět svojí činnosti.
1996 Společnost Pepperl+Fuchs kupuje firmu Hohner sídlící v Tuttlingenu a doplňuje tak svůj sortiment o rotační kodéry.
1997 V Maďarsku je založena společnost PLAMET Kft. jako dodavatel plastových a kovových dílů.
2000 Akvizice společnosti Visolux GmbH se sídlem v Berlíně (vyrábějící optoelektronické součástky pro automatizaci) dále rozšiřuje sortiment produktů a posiluje pozici společnosti na trhu; nákup americké divize Microswitch společnosti Honeywell umožňuje lépe obsluhovat americký trh s bezdotykovými a fotoelektrickými spínači. Akvizice italské společnosti Elcon Instruments dále dokazuje novou strategickou orientaci divize Automatizace procesů.
2000 Zahájení výroby v indonéském Bintanu.
2003 Nákup čisticích a tlakovacích systémů od společnosti Bebco Industries EPS v USA.
2004 Nabídka produktů se rozšiřuje o řadu New Data Matrix Code díky akvizici společnosti Omnitron AG a o systém kódování polohy díky další akvizici.
2005 Rozšíření obchodního úseku Systémy a řešení v rámci divize Automatizace procesů o zobrazovací a operační systémy od firmy Extec Oesterle GmbH.
2006 Sortiment pro automatizaci procesů je rozšířen prostřednictvím nákupu výroby jiskrově bezpečných produktů od společnosti Cooper Crouse-Hinds GmbH a výroby SAS (Separator Alarm Systems) od firmy OJ Electronics. Společnost přebírá VMT Vision Machine Technic Bildverarbeitungssysteme GmbH a integruje jí do divize Automatizace výroby.
2007 V dubnu je zahájena výstavba nové administrativní budovy.
2008 Společnost Pepperl+Fuchs slaví 50. výročí bezdotykového spínače. V květnu 2008 se 175 zaměstnanců stěhuje do nové moderní budovy, která nabízí místo pro přibližně 240 zaměstnanců ve 4 patrech o celkové rozloze více než 7 000 metrů čtverečních.
2010 Společnost Pepperl+Fuchs přebírá činnost společnosti Siemens v oblasti bezdotykových snímačů a rozšiřuje tak portfolio svých produktů v oblasti indukčních bezdotykových a fotoelektrických snímačů a zároveň posiluje svoji pozici na trhu s ultrazvukovou technologií snímání pro automatizaci výroby.
2012 V Mannheimu je otevřeno naše Evropské distribuční centrum.
2012 Společnost Pepperl+Fuchs přebírá společnost GOVAN Industries v Melbourne v Austrálii.
2013 Společnost Pepperl+Fuchs přebírá svého distribučního partnera se sídlem ve Finsku, společnost Sensonor Oy.
2014 Po celém světě vznikají naše Centra strojírenských řešení. Společnost začíná dodávat na míru vytvářená řešení na ochranu proti explozi, která jsou připravena k okamžité instalaci.
2015 Společnost přebírá nová generace vedení Monika Müller-Michael a Michael Fuchs ml.
2015 Společnost přebírá Petroleum Safety Products Ind. se sídlem v Čennaii v Indii a MACtek Corporation se sídlem ve městě Twinsburg v americkém Ohiu.
2015 V Jižní Africe je otevřeno nové distribuční centrum.
2016 V Singapuru je oficiálně otevřeno naše Globální distribuční centrum, kde jsou uskladňovány všechny výrobky z asijských provozů a odtud jsou nadále expedovány do celého světa.
2017 Akvizicí Ecom Instruments doplňuje společnost Pepperl+Fuchs portfolio a know-how v oblasti technologií ochrany proti výbuchu pro mobilní řešení.
2019 Dnes zaměstnává společnost Pepperl+Fuchs asi 6 200 lidí v různých zemích světa, např. v Německu, USA, Singapuru, Maďarsku, Indii, Indonésii, Vietnamu a České republice. S více jak osmdesáti dceřinými společnostmi je Pepperl+Fuchs lídrem na trhu ve vývoji a výrobě elektronických snímačů a součástí pro světový trh na poli automatizace.

 


amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.