Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Historie společnosti Pepperl+Fuchs

Naše tradice konzistentních výkonů, inovací a úzkých vztahů se zákazníky

Vše začalo v roce 1945 v malé opravně radiopřijímačů.
Vše začalo v roce 1945 v malé opravně radiopřijímačů.

Společnost Pepperl+Fuchs byla založena roku 1945 radiotechnikem Walterem Pepperlem a bankéřem Ludwigem Fuchsem jako opravna rádiových přijímačů. Do roku 1948, rozšířila společnost Pepperl+Fuchs svojí činnost o výrobu další elektroniky, což nakonec vedlo k vytvoření prvního bezkontaktního spínače v roce 1958 a prvního zesilovacího tranzistoru s jiskrově bezpečným řídicím okruhem.

Od našich skromných začátků jsme se vyvinuli v předního výrobce snímací technologie, technologie jiskrové bezpečnosti a vybavení na ochranu proti explozi. Jsme hrdi na naši společnost, naši tradici a náš odkaz neustálého úspěchu, inovace, a úzkých vztahů, jež jsme vybudovali a dále budujeme s našimi zákazníky. Připojte se k nám a pojďte si s námi zavzpomínat na staré časy a připomenout si ty nejdůležitější události v bohaté historii naší společnosti.


 

1945V listopadu tohoto roku zakládají radiotechnik Walter Pepperl a bankéř Ludwig Fuchs v Mannheim Sandhofenu dílnu na opravu radiopřijímačů. Brzy nato zakladatelé spouští výrobu transformátorů. V následujících letech se společnost Pepperl+Fuchs stala předním dodavatelem pro různá průmyslová odvětví sídlící v Mannheimu.
1955Společnost se loučí s dílnou na opravu přijímačů a se svými 40 zaměstnanci se stěhuje do nové budovy.
1959Je vyvinut první bezdotykový spínač, který odstartoval éru elektroniky.
1964Společnost Pepperl+Fuchs se poprvé a s vlastním stánkem účastní důležitého průmyslovém veletrhu Achema ve Frankfurtu.
1968První výstava na hannoverském veletrhu HMI.
1971Budova v městské části Sandhofen praská ve švech, a tak se Pepperl+Fuchs musí opět stěhovat. V Mannheim-Schönau vyrůstá nová firemní budova, moderní továrna o deseti tisících čtverečních metrech. Výroba transformátorů je ukončena.
1973V Anglii je založena první společnost pro zahraniční prodej. Od roku 1980 jsou zde vyráběny produkty pro anglický trh.
1976Právní forma společnosti je změněna z OHG (veřejná obchodní společnost) na GmbH (společnost s ručením omezeným) + Co. KG (komanditní společnost).
1977Zdvojnásobení výrobní plochy díky přístavbě, která zohledňuje i zvláštní potřeby tělesně postižených lidí.
1979V Singapuru je založena první mimoevropská pobočka s výrobními závody; jejím cílem je proniknout na asijský trh a udržet si konkurenceschopnost v Evropě. Společnost tak učinila první krok na cestě ke globalizaci.
1988Společnost přebírá Michael Fuchs, syn Ludwiga Fuchse a Claus Michael, švagr Waltera Pepperla a právní forma společnosti se mění na GmbH (společnost s ručením omezeným).
1990Budova společnosti v Mannheim-Schönau se opět rozšiřuje.
1991Založení divizí AUTOMATIZACE VÝROBY a AUTOMATIZACE PROCESŮ.
1991Společnost Pepperl+Fuchs kupuje firmu RUF v Mannheimu a přidává tak ke svému sortimentu i produkty pro regulaci hladiny.
1993Společnost poprvé získává certifikát podle normy DIN EN ISO 9001.
1994Firma Pepperl+Fuchs Systems GmbH je prodána společnosti Honeywell; společnost tak ukončuje svoje působení v oblasti samoobnovovací regulace, aby se mohla plně soustředit na hlavní předmět svojí činnosti.
1996Společnost Pepperl+Fuchs kupuje firmu Hohner sídlící v Tuttlingenu a doplňuje tak svůj sortiment o rotační kodéry.
1997V Maďarsku je založena společnost PLAMET Kft. jako dodavatel plastových a kovových dílů.
2000Akvizice společnosti Visolux GmbH se sídlem v Berlíně (vyrábějící optoelektronické součástky pro automatizaci) dále rozšiřuje sortiment produktů a posiluje pozici společnosti na trhu; nákup americké divize Microswitch společnosti Honeywell umožňuje lépe obsluhovat americký trh s bezdotykovými a fotoelektrickými spínači. Akvizice italské společnosti Elcon Instruments dále dokazuje novou strategickou orientaci divize Automatizace procesů.
2000Zahájení výroby v indonéském Bintanu.
2003Nákup přetlakových systémů od společnosti Bebco Industries EPS v USA.
2004Nabídka produktů se rozšiřuje o řadu New Data Matrix Code díky akvizici společnosti Omnitron AG a o systém kódování polohy díky další akvizici.
2005Rozšíření obchodního úseku Systémy a řešení v rámci divize Automatizace procesů o zobrazovací a operační systémy od firmy Extec Oesterle GmbH.
2006Sortiment pro automatizaci procesů je rozšířen prostřednictvím nákupu výroby jiskrově bezpečných produktů od společnosti Cooper Crouse-Hinds GmbH a výroby SAS (Separator Alarm Systems) od firmy OJ Electronics. Společnost přebírá VMT Vision Machine Technic Bildverarbeitungssysteme GmbH a integruje jí do divize Automatizace výroby.
2007V dubnu je zahájena výstavba nové administrativní budovy.
2008Společnost Pepperl+Fuchs slaví 50. výročí bezdotykového spínače. V květnu 2008 se 175 zaměstnanců stěhuje do nové moderní budovy, která nabízí místo pro přibližně 240 zaměstnanců ve 4 patrech o celkové rozloze více než 7 000 metrů čtverečních.
2010Společnost Pepperl+Fuchs přebírá činnost společnosti Siemens v oblasti bezdotykových snímačů a rozšiřuje tak portfolio svých produktů v oblasti indukčních bezdotykových a fotoelektrických snímačů a zároveň posiluje svoji pozici na trhu s ultrazvukovou technologií snímání pro automatizaci výroby.
2012V Mannheimu je otevřeno naše Evropské distribuční centrum.
2012Společnost Pepperl+Fuchs přebírá společnost GOVAN Industries v Melbourne v Austrálii.
2013Společnost Pepperl+Fuchs přebírá svého distribučního partnera se sídlem ve Finsku, společnost Sensonor Oy.
2014Po celém světě vznikají naše Centra strojírenských řešení. Společnost začíná dodávat na míru vytvářená řešení na ochranu proti explozi, která jsou připravena k okamžité instalaci.
2015Společnost přebírá nová generace vedení Monika Müller-Michael a Michael Fuchs ml.
2015Společnost přebírá Petroleum Safety Products Ind. se sídlem v Čennaii v Indii a MACtek Corporation se sídlem ve městě Twinsburg v americkém Ohiu.
2015V Jižní Africe je otevřeno nové distribuční centrum.
2016V Singapuru je oficiálně otevřeno naše Globální distribuční centrum, kde jsou uskladňovány všechny výrobky z asijských provozů a odtud jsou nadále expedovány do celého světa.
2017Akvizicí Ecom Instruments doplňuje společnost Pepperl+Fuchs portfolio a know-how v oblasti technologií ochrany proti výbuchu pro mobilní řešení.
2019Společnost Pepperl+Fuchs mění svou právní formu na akciovou společnost (AG). Jedná se o první krok k provedení postupné přeměny na evropskou společnost (Societas Europaea) do roku 2020.
2020Společnost Pepperl+Fuchs mění svou právní formu na evropskou společnost (Societas Europaea).
2022Dnes společnost Pepperl+Fuchs zaměstnává přibližně 6600 lidí na různých místech v Německu, USA, Singapuru, Maďarsku, Indii, Indonésii, Vietnamu a České republice. S více než osmdesáti dceřinými společnostmi je Pepperl+Fuchs lídrem na trhu ve vývoji a výrobě elektronických snímačů a součástí pro světový trh na poli automatizace.

 


amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Zobrazit tiskové zprávy

V naší sekci tiskových zpráv naleznete přehled nejdůležitějších článků a produktových novinek připravených a dostupných pro vydavatele a redaktory.