Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Oddělovač sítě Ethernet kombinuje jiskrově bezpečné omezení energie a galvanické oddělení

Oddělovač sítě Ethernet FieldConnex® kombinuje jiskrově bezpečné omezení energie a galvanické oddělení v jednom produktu. Nyní jsou připojení k síti Ethernet v prostředích s nebezpečím výbuchu klasifikovaných jako zóna 1 typu „plug and play“. Toto kompaktní zařízení je určeno zejména pro dočasné instalace a mobilní zařízení.

Oddělovač sítě Ethernet FieldConnex® je nejužitečnější pro stroje a zařízení, které jsou během normálního provozu často připojovány a odpojovány nebo které jsou instalovány pouze dočasně. Jiskrově bezpečné omezení energie a galvanické oddělení jsou nyní možná při rychlostech 100 Mbit/s.

Galvanické oddělení je vestavěno pro konkrétní účel. Vylučuje vyrovnání potenciálů a přímé uzemnění mezi bezpečnou oblastí a bodem připojení v prostředí s nebezpečím výbuchu. A co elektroinstalační trubky? Pro instalaci lze použít ohebný kabel Ethernet.

Společnost Pepperl+Fuchs je specialistou na infrastrukturu provozních sběrnic a ochranu proti výbuchu. Díky spolupráci s výrobci OEM mohou naše znalosti umožnit integraci jiskrově bezpečné sítě Ethernet do prakticky libovolných zařízení zákazníka.

Nákladná a nepoddajná instalace je zásluhou oddělovače sítě Ethernet již překonaná a patří minulosti. Energeticky úsporné provedení se vyznačuje velmi nízkým rozptylem tepla, což je nesporná výhoda, když je prostor ve skříni těsný a nákladný. Špičkové elektrické obvody zajišťují dlouhodobý výkon, který představuje zásadní výhodu všech produktů od společnosti Pepperl+Fuchs a také základní požadavek pro všechny dnešní závody využívající automatizaci procesů.