Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ethernetový oddělovač spojuje jiskrově bezpečné omezení energie a galvanickou izolaci

Oddělovač pro síť Ethernet FieldConnex® v sobě spojuje jiskrově bezpečné omezení energie a galvanickou izolaci. Nyní jsou ethernetová připojení „plug & play“ dokonce i v zóně Ex 1. Toto kompaktní zařízení je navrženo pro dočasné instalace a mobilní zařízení.

Oddělovač pro síť Ethernet FieldConnex® je nejužitečnější pro stroje a vybavení, které se často připojuje a odpojuje za běžného provozu nebo které se instaluje pouze dočasně. Jiskrově bezpečné omezení energie a galvanická izolace jsou nyní k dispozici i pro rychlost 100 Mb/s.

Vestavěná galvanická izolace má svůj účel. Eliminuje ekvipotenciální vazby a pevné uzemnění mezi bezpečným prostorem a bodem připojení v prostoru s nebezpečím výbuchu. A co vodiče? Pro instalaci lze použít ohebné ethernetové kabely.

Společnost Pepperl+Fuchs je odborníkem v oblasti sběrnicové infrastruktury a ochrany proti výbuchům. Díky spolupráci se subjekty OEM nám naše znalosti umožňují integraci jiskrově bezpečného Ethernetu do téměř libovolné zákaznické situace.

Nákladné a neflexibilní instalace jsou věcí minulosti díky oddělovači pro síť Ethernet. Jeho energeticky efektivní design znamená velice nízké tepelné ztráty, což je jednoznačnou výhodou v případech, kdy je málo drahého místa v rozvaděčích. Díky nadstandardnímu obvodovému schématu pak garantujeme dlouhodobý výkon – což je zásadní výhodou všech produktů společnosti Pepperl+Fuchs a základním požadavkem jakéhokoli moderního závodu procesní automatizace.