Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Malé, ale výkonné – přesné měření vzdálenosti až do 60 m ve zvláště stísněných prostorách

2024-02-23

Fotoelektrické senzory pro měření vzdálenosti řady R200 s technologií Pulse Ranging Technology

R200-PRT series
Senzory R200 lze snadno integrovat do návrhů strojů s prostorovým omezením.

Existuje mnoho různých aplikací, od manipulace s materiálem až po automobilový průmysl, které vyžadují přesné měření na velkou vzdálenost. Tento úkol představuje zvláštní výzvu v případě, že senzor nesmí vzhledem k instalační situaci zabírat příliš místa. Společnost Pepperl+Fuchs nyní nabízí řešení: Nové fotoelektrické senzory pro měření vzdálenosti řady R200 integrují výkonnou technologii PRT (Pulse Ranging Technology) do kompaktního standardního pouzdra – pro přesné výsledky měření vzdáleností až 60 m.


Kompaktní provedení, velký detekční rozsah

Na základě více než 250 000 laserových pulzů emitovaných za sekundu umožňuje technologie PRT vysoce přesné a spolehlivé měření vzdálenosti. Díky této technologii dosahuje model R200 působivé přesnosti opakování ≤3 mm. Vzhledem k tomu, že na rozdíl od triangulačních není měřicí rozsah senzorů s technologií PRT omezen geometrickým uspořádáním optiky, mohou měřit dlouhé vzdálenosti i se svým malým provedením. Senzor pro měření vzdálenosti R200 například nabízí detekční rozsah 10 m při přímém měření bílých objektů. Ve variantě s reflektorem dokonce dosahuje senzor vzdálenosti až 60 m – s rozměry pouhých 15 x 41,7 x 50,6 mm.

Díky svému obzvláště kompaktnímu provedení lze model R200 s technologií Pulse Ranging Technology snadno integrovat do návrhů strojů s prostorovým omezením. Otočné konektorové zástrčky poskytují dodatečnou flexibilitu při instalaci, takže i náročné měřicí úlohy lze vyřešit v nejmenších prostorách. Senzory pro měření vzdálenosti se používají například na dopravníkových systémech, automatických přepravnících ve skladech s vysokými regály nebo jednokolejných dopravnících v automobilové výrobě. Nejen jejich výkon, ale i nákladově efektivní provedení činí tyto senzory optimálním řešením pro širokou škálu aplikací.Díky pozoruhodně kompaktnímu provedení se model R200 s technologií PRT vejde i do malých automatických přepravníků. Ve verzi s reflektorem měří senzor například koncovou polohu řady polic na vzdálenost až 60 m.

Řada senzorů orientovaných na budoucnost s rozhraním IO-Link

Model R200 s technologií Pulse Ranging Technology je nejnovějším přírůstkem řady R10x/R20x společnosti Pepperl+Fuchs, která kombinuje všechny fotoelektrické principy funkce v pěti standardních pouzdrech. Uživatelé proto mohou využívat intuitivní koncept ovládání a zobrazení, který je standardizován napříč celou řadou. Stejně jako ostatní senzory řady R10x a R20x, i nový senzor pro měření vzdálenosti byl navržen s ohledem na budoucnost: Model R200 s technologií PRT je vybaven standardizovaným rozhraním IO-Link v nejnovější verzi 1.1.3 včetně profilu Smart Sensor Profile, takže jej lze snadno integrovat do prostředí Průmyslu 4.0.


Hlavní výhody fotoelektrického senzoru pro měření vzdálenosti R200 s technologií PRT

  • Vysoce přesné měření vzdáleností až 10 m, volitelně až 60 m s reflektorem
  • Obzvláště kompaktní provedení – pro větší flexibilitu v omezených prostorách
  • Inteligentní technologie Pulse Ranging Technology s přesností opakování ≤3 mm
  • Standardizované rozhraní IO-Link s profilem Smart Sensor Profile pro automatizaci orientovanou na budoucnost
  • Optimalizované nákladově efektivní provedení pro maximální flexibilitu

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé je k dispozici ucelená řada řešení využívajících fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie ve shodných pouzdrech. Uživatelé mohou těžit z jednotné provozní koncepce napříč celým portfoliem. Seznamte se s řadami R100, R101, R103, R200 a R201…