Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Kombinace popisů zařízení IO (IODD) se softwarovými nástroji Pepperl+Fuchs umožňuje snadnou konfiguraci, integraci a diagnostiku zařízení IO-Link. Uživatelé mohou provádět komplexní nastavení parametrů a využívat také diagnostické funkce zařízení. Tato transparentnost až na provozní úroveň pokládá základ prediktivní údržby.


Nástroj PACTware pro offline parametrizaci

Zařízení IO-Link lze snadno nastavovat a ovládat mimo provoz (např. od vašeho stolu) pomocí ovládacího softwaru PACTware, který je kompatibilní se zařízeními různých výrobců a různými sběrnicemi Fieldbus. Kromě standardně dostupných popisů IO zařízení jsou pro několik snímačů IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs k dispozici také správci typů zařízení (DTM). Umožňují pohodlné ovládání snímače prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní.


Konfigurační nástroj rozhraní IO-Link pro online parametrizaci

Konfigurace systému IO-Link uvnitř provozu sestává z několika kroků. Nejprve je nutné integrovat do systému řídicí jednotku IO-Link a nastavit ji. Poté je třeba nastavit parametry zařízení pomocí konfiguračního nástroje rozhraní IO-Link, který zobrazuje architekturu celého systému od řídicího systému až po provozní úroveň.


Bezplatně ke stažení: Oficiální zpráva o komunikačních protokolech založených na protokolu TCP (PDF)

Tato zdarma poskytovaná oficiální zpráva ve formátu PDF porovnává různé komunikační protokoly založené na protokolu TCP (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API), které si našly cestu vzhůru a jsou považovány za faktory umožňující používat IIoT a realizovat průmysl 4.0. Získejte zdarma soubor ke stažení hned teď!