Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Firma Pepperl+Fuchs przedstawia nową serię tabletów przemysłowych Tab-IND do zastosowań innych niż iskrobezpieczne

2024-04-10

Dostosowane rozwiązania tabletowe na potrzeby intralogistyki, produkcji i motoryzacji oraz użytkowania na zewnątrz

Tab-IND industrial tablet series
Urządzenia z systemem Windows z serii Tab-IND są dostępne z wyświetlaczem o przekątnej 8 cali i 10 cali.

Oprócz stale rosnącej oferty rozwiązań mobilnych dla przedsiębiorstw firma Pepperl+Fuchs i jej fińska spółka zależna Aava Mobile Oy wprowadzają serię wytrzymałych tabletów zgodnych z normą MIL-STD-810H do użytku w branży. Smukłe urządzenia z systemem Windows z serii Tab-IND są dostępne z wyświetlaczem o przekątnej 8 cali i 10 cali, a ponadto oferują liczne opcje personalizacji oraz szeroką gamę akcesoriów.


Łatwość obsługi i bezpieczeństwo jako najwyższy priorytet

Tablety klasy przemysłowej mogą być dostosowane do potrzeb klientów i zastosowań zgodnie z zasadą tworzenia pod zamówienie — od rozmiaru po funkcje. Urządzenia Tab-IND są wyposażone w aparat o rozdzielczości 13 MP i jasny wyświetlacz o rozdzielczości 700 i 800 cd/m², który może być również obsługiwany za pomocą długopisu lub rękawic. Dzięki zakresowi temperatur wynoszącemu -20 ... +50°C tablety mogą być używane w zastosowaniach przemysłowych i zewnętrznych oraz w innych trudnych warunkach.

Wszystkie urządzenia z serii Tab-IND natywnie obsługują najnowsze standardy komunikacji mobilnej, takie jak Wi-Fi® 6E, Bluetooth® 5.3 BLE, 5G lub LTE, a także cechują je doskonałe osiągi we wszystkich kategoriach bezpieczeństwa: oprócz czujnika linii papilarnych do szybkiego uwierzytelniania, na przednim ekranie został zintegrowany czytnik NFC (Near Field Communication) do bezkontaktowego przesyłania danych. W połączeniu z dużym wyświetlaczem moduł NFC może być używany do bezpiecznego dostępu i kontroli tożsamości chronionych obszarów i części systemu.

Funkcja Push-to-Talk over Cellular (PoC) i indywidualnie programowalny przycisk uzupełniają zakres funkcji.


Do natychmiastowego użytku w intralogistyce i logistyce transportu

Dodatkowe akcesoria, takie jak kompatybilna rama skanera, rozszerzają funkcjonalność tabletu w zakresie skanowania kodów kreskowych, śledzenia transportów i pobierania towarów w magazynach. Dzięki tym funkcjom Tab-IND to idealnie przygotowane rozwiązanie do użytku na całym świecie w obszarze intralogistyki i logistyki transportu. Dzięki funkcji Smart Back z tyłu urządzenia użytkownicy mogą dodawać kolejne dodatki, takie jak zewnętrzny akumulator, aby wydłużyć czas pracy, lub zamontować specjalne uchwyty do tabletu. Możliwe jest również zastosowanie określonych przez klienta rozszerzeń do zakresu funkcji opartych na technologii Smart Back, takich jak dodanie interfejsów komunikacyjnych, np. Industrial Ethernet lub IO-Link.

Ponadto dostępna jest stacja dokująca IO do użytku z urządzeniami zewnętrznymi i wyświetlaczami, umożliwiająca użytkownikom pracę w trybie urządzenia mobilnego lub stacjonarnego.Tablety przemysłowe Tab-IND idealnie nadają się do zastosowań w intralogistyce.

Gwarantowana obsługa i długoterminowa dostępność

Firma Pepperl+Fuchs zwraca szczególną uwagę na szczególne wyzwania stojące przed przedsiębiorstwami przemysłowymi. Oprócz wyboru różnych rozmiarów wyświetlaczy, funkcji i akcesoriów, gwarantowana jest długoterminowa dostępność urządzeń (co najmniej 5 lat) oraz regularne aktualizacje oprogramowania.

Kompleksowa obsługa w języku narodowym jest naszym najwyższym priorytetem. Szczególnie dla firm, które używają tabletów w środowiskach przemysłowych, jak również w obszarach niebezpiecznych, zaletą jest możliwość pozyskania wszystkich urządzeń z jednego źródła.


Prace rozwojowe i know-how tworzony w Europie

Rozwój, projektowanie i kontrola produkcji są prowadzone w Europie przez spółkę zależną Pepperl+Fuchs, firmę Aava Mobile, której siedziba znajduje się w Oulu w północnej Finlandii. Firma Aava Mobile posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju i produkcji tabletów przemysłowych, które są sprzedawane głównie jako produkty OEM przez znanych dostawców. Nowa seria stanowi uzupełnienie istniejącej oferty urządzeń przenośnych z wytrzymałej serii Tab-Ex i Smart-Ex do obszarów niebezpiecznych. Firma Pepperl+Fuchs może dzięki temu dalej wykorzystywać swoje doświadczenie oraz oferować klientom kompleksowe rozwiązania systemowe i usługi z jednego źródła.


Najważniejsze cechy tabletów Tab-IND

  • Smukłe urządzenia z systemem Windows z serii Tab-IND są dostępne z ekranami o przekątnej 8 i 10 cali
  • Wszystkie urządzenia natywnie obsługują najnowsze standardy komunikacji mobilnej, takie jak Wi-Fi® 6E, Bluetooth® 5.3 BLE, 5G lub LTE
  • Stacja dokująca IO umożliwia użytkownikom pracę w trybie urządzenia stacjonarnego
  • Klienci mają do wyboru szeroką gamę akcesoriów oraz zapewnione korzyści wynikające z długoterminowej dostępności urządzeń (przez co najmniej 5 lat) i regularnych aktualizacji oprogramowania

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.